مشاوره مالی چه کمکی می‌کند؟

کدخبر: 2364536

مشاوره مالی، تاثیر بسیار زیادی در کسب و کار دارد و نقش مهمی را در هر شرکت یا سازمانی ایفا می­کند. نقش مدیر یا مشاور مالی تلاش می‌­کند با بررسی مخارج مالی و هزینه ‌­های شرکت و تعریف میزان هزینه­‌های مختلف در یک کسب و کار، میزان سود آن ­را به حداکثر برساند و هزینه­‌ها را تا جای ممکن کاهش دهد. از نظر حقوقی نیز، یک مشاوره مالی باید به گونه‌ای رفتار کند که سود کسب و کار، در مدت کوتاهی به حداکثر خودش رسیده و ثروت سهامداران نیز در دراز مدت، در حالت بیشینه خود، قرار گیرد.

نسیم آنلاین : مشاوره مالی، تاثیر بسیار زیادی در کسب و کار دارد و نقش مهمی را در هر شرکت یا سازمانی ایفا می­کند. نقش مدیر یا مشاور مالی تلاش می‌­کند با بررسی مخارج مالی و هزینه ‌­های شرکت و تعریف میزان هزینه­‌های مختلف در یک کسب و کار، میزان سود آن ­را به حداکثر برساند و هزینه­‌ها را تا جای ممکن کاهش دهد. از نظر حقوقی نیز، یک مشاوره مالی باید به گونه‌ای رفتار کند که سود کسب و کار، در مدت کوتاهی به حداکثر خودش رسیده و ثروت سهامداران نیز در دراز مدت، در حالت بیشینه خود، قرار گیرد.

از جمله کارهای اصلی چنین مشاوره مالی در کسب و کارها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مشاوره مالی با تجربه ای که دارد ، به مدیران ارشد سازمان برای افزایش سود مالی مشاوره می­‌دهد.
  • هدایت مسیر مالی به راه درست و کم خطر از وظایف دیگر یک مشاور مالی موفق است.
  • یک مشاوره مالی از نظر مباحث حقوقی، صورت­‌ها و گزارشات مالی را تهیه می‌کند. این صورت­‌های مالی برای تسلیم به مراکز قانونی و مدیران ارشد شرکت یا شرکت تهیه می‌­شوند.
  • مشاور مالی مسئول نظارت بر مسائل مالی شرکت و یا سازمان است. به این خاطر که، از قانونی بودن آن‌ها کسب اطمینان نماید. از لحاظ حقوق، ارزش این مسئولیت قابل چشم­ پوشی نیست.
  • همچین مسئولیت نظارت بر کارکنانی که وظیفه دارند گزارشات مالی را عرضه دهند، بر عهده مشاور مالی سازمان و یا شرکت است.
  • مشاور مالی به مدیران عالی شرکت یا سازمان کمک می‌­کند تا تصمیمات درست را بگیرند .

تفاوت مشاوره مالی یا مدیریت مالی با حسابدار یک شرکت چیست؟

از منظر حقوقی، یک فرد به عنوان حسابدار فقط و فقط نگهبان صور­ت­های مالی بوده و فعالیت­‌های روتینی انجام می‌­دهد. او میزان درآمدها، هزینه‌­ها و مصارف یک شرکت را ثبت کرده و به مسائلی از جمله مالیات و حقوق کارکنان می­‌پردازد؛ اما حسابداری مسئول اصلاح هزینه­‌ها و انحراف روند مصرف درآمدها نیست. ولی یک مشاوره مالی کاری بیشتر از این­ها انجام می­‌دهد. هر چند که این فعالیت‌­های مالی را یک حسابدار نیز انجام می­‌دهد، اما مشاور مالی مسئولیت دارد سلامت مالی شرکت یا سازمان ما را نیز تضمین کند. او باید در زمان مناسب تصمیمات صحیح بگیرد و به مدیران سازمان عرضه کند. به سبب همین امر از لحاظ حقوقی، یک مشاوره مالی وظایف سنگین­تری نسبت به یک حسابدار دارد.

مشاوره حسابداری چه نقشی در کسب و کار دارد؟

ابتدا یک تعریف کوتاه و مختصر از حسابداری داشته باشیم، حسابدار اطلاعات به دست آمده از جریان های مالی، درآمد ها، سود و زیان و مالیات یک کسب و کار را دسته بندی می‌کند.

حسابداری در سازمان ها و شرکت ها دو نوع حسابداری مدیریتی و حسابداری مالی دسته بندی می شود که با توجه به نوع داده ها و اطلاعات کسب کدام از آنها دارای جایگاه و اهمیت منحصر به فردی هستند .

طبق این تعاریف صحت اطلاعات جمع آوری شده توسط حسابداری از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. زیرا تصمیم ها و رویکردهای بعدی کسب و کار یا سازمان با توجه به این اطلاعات گرفته خواهد شد .

پس در مواقعی که صحت اطلاعات تا این حد حیاتی و مهم است یا نیازمند بررسی مجدد است می‌توانید از مشاوره حسابداری کمک بگیرید تا احتمال خطا و تناقض در محاسبات پایین‌تر بیاید.

تحلیل شرایط بازار، ارائه راهکار جهت صرفه‌جویی مالی، پیش‌بینی آینده کسب‌وکار، ارائه پیشنهاد جهت کسب بالاترین بازده در آینده، تحلیل داده‌های مالی، نظارت بر روند مالی شرکت و ارائه پیشنهاد برای بهینه‌سازی حسابداری شرکت از جمله خدماتی است که در آرموو با  بهترین مشاوران حسابداری ارائه میگردد اما مهم ترین و حیاتی ترین خدمتی که در این نوع مشاوره ها ارائه می گردد، ارزیابی کامل وضعیت حسابداری، اسناد و دفاتر مالی در جهت شناسایی کمبودهای دپارتمان مالی و حسابداری یک کسب‌وکار و ارائه بهترین راه حل ممکن در آن زمینه است.

برای انتخاب یک مشاوره مالی با تجربه و کاربلد، چه باید کرد؟

هنگامی که مدیرعامل، برای اصلاح مسیر مالی شرکت خود، می‌خواهد یک مشاوره مالی انتخاب کند، بهتر است با افرادی که داشتن یک مشاوره مالی یا یک برنامه مالی را تجربه کرده‌اند، مشورت کند. افرادی مثل تاجران یا مدیران کسب و کار های موفق، می­‌توانند به مدیرعامل کمک کنند، تا شخصی مناسب را انتخاب کند که شرکت را به سمت اهداف تعیین شده خود هدایت کند.

در این راستا گروه مشاوره مالی آرموو نیز می‌توانند خدمات عالی به شما عزیزان ارائه دهند. سامانه هوشمند مشاوره تلفنی آرموو تلاش کرده براساس نیازسنجی از مشاغل گوناگون، بهترین خدمات مشاوره مالی را در تمام حوزه های کسب و کار با بهره گیری از دانش و مباحث روز دنیا ارائه دهد تا به دلیل بی‌حساب و کتاب بودن مسائلی چون حسابداری، مالیات، ارزش افزوده، سرمایه گذاری و غیره، مدیریت اموال شما یا کسب و کارتان در خطر قرار نگیرد .

ارسال نظر: