نمکی: ایثارگری پرستاران در تاریخ جاودانه خواهد ماند

کدخبر: 2367642

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پیامی ضمن گرامیداشت میلاد باسعادت حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار، گفت: حماسه ای که توسط جامعه پرستاری کشورمان خلق شد را با هیچ زبانی نمی توان بیان کرد و لحظه های ناب ایثارگری پرستاران همواره در تاریخ این سرزمین جاودانه خواهد ماند.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت در متن کامل پیام دکتر سعید نمکی به مناسبت روز پرستار آمده است:

« روز پرستار، مقارن با میلاد باسعادت حضرت زینب کبری (س)، پرستار کاروان عزیزان کربلا بر همه پرستاران ارجمند کشورمان مبارک باد.

گرچه پرستار آن زمان که روپوش سفید می پوشد، احرام عشق می بندد تا پروانه سان بر بالین بیمار دردمندش طواف دهد و سالهاست پرستاران شریف این سرزمین عاشقانه و مخلصانه لحظه ای از خدمت به مردم شریف کشورشان غفلت نورزیده اند و علاوه بر زحماتی که زحمتکشان عرصه پیشگیری و بهداشت در کاهش مرگ و میرهای کشور متقبل شده اند، نقش بی بدیل پرستاران در مراقبت از بیماران همگام با توسعه زیرساختهای نظام سلامت در کاهش ابتلا به بیماری و مرگ و میر و افزایش امید به بقاء ستودنی است.

موج سنگین بیماری نفس گیر کرونا به خصوص با همه گیری در اسفندماه سال گذشته آنچنان مراکز بیمارستانی جهان و به تبع آن کشورمان را در برگرفت که اگر همت، غیرت و از خودگذشتگی پرستاران شریف در کنار دیگر همکاران نظام سلامت نبود مهار امواج سهمگین بیماری هرگز میسر نمی شد. آنچه سه موج سهمگین بیماری را مهار کرد همانا تاب آوری، گذشت و ایثار تلاشگران عرصه سلامت به خصوص جامعه شریف پرستاری کشور بود. آنقدر پایدار و محکم ایستادند، از جان و راحت جسم و روح گذشتند تا منحنی های سرکش ابتلا و مرگ در مقابل عظمت همت بلندشان سرتعظیم فرود آورد. اما در این راه پرهراس نازنینان ارجمندی آسمانی شدند، تعداد قابل توجهی بیمار و زمین گیر و آنان که برپای ماندند آنگونه جور کشیدند که با آنکه رمقی برای استمرار نمانده بود سنگر خدمت رسانی به بیماران نیازمند را رها نکردند.

با طبعی بلند و نجابتی ستودنی هرگز مطالبات مادی را بهانه کم خدمتی نکردند و با مناعت طبع از بهترین های زندگی گذشتند . حماسه ای که توسط جامعه پرستاری کشورمان خلق شد را با هیچ زبانی نمی توان بیان کرد و با هیچ کلامی نمی توان به نگارش درآورد و با هیچ امکانی نمی توان به تصویر کشید. لحظه های ناب ایثارگریشان همواره در تاریخ این سرزمین جاودانه خواهد ماند.

امروز نام پرستار همچون عطر پاکیزه زیباترین گلهای بهاری مشام جان مرد و زن و پیر و جوان این سرزمین را می نوازد و مردم سراسر کشورمان با احترام و تکریم نام پرستار را بر زبان می آورند.

درود می فرستم به روح بلند شهدای پرستار و اراده والای آنان که جان بر کف بر بالین بیمار شبانه روز ایستاده اند و در راه تندرستی اش می کوشند. دیر یا زود بیماری کرونا همچون دیگر بیماریهای واگیردار از جهان رخت بر می بندد اما نام پرستار همواره بر تارک آسمان سرزمینمان می درخشد و نسلها این فداکاری و حماسه آفرینی ستودنی را فراموش نمی کنند.

نازنینان هماره در یاد مردم ایران نامتان جاودانه و خاطرتان ناب و خالصانه می ماند.»

«خبرگزاری ایسنا»

ارسال نظر: