هشدار صنعاء درباره عواقب تروریستی خواندن انصارالله توسط آمریکا

کدخبر: 2368971

دولت نجات ملی یمن و پارلمان این کشور در صنعاء قصد آمریکا برای تروریستی خواندن انصارالله را انعکاس بحران کنونی در داخل آمریکا دانستند و درباره عواقب این تصمیم هشدار دادند.

هفته جاری وزارت خارجه آمریکا از قصد خود برای تروریستی اعلام کردن جنبش انصارالله گفت و واکنش‌های یمنی به این موضوع همچنان ادامه دارد.

بر اساس گزارش شبکه «المسیره»، در جدیدترین واکنش‌ها، دولت نجات ملی یمن در بیانیه‌ای اعلام کرد، این تصمیم خلاف خواست مردم آزاد یمن در رد قیمومیت و هیمنه خارجی است و اقدامی خصمانه و بی سابقه از دولت متکبر آمریکاست که نفس‌های آخر خود را می‌کشد و در خدمت رفتارهای بی پروای «دونالد ترامپ» و منافع آمریکا و دنباله‌روهای آن در منطقه است.

دولت نجات ملی در ادامه جامعه بین‌الملل و کشورهای حامی روند صلح در یمن را از عواقب منفی این تصمیم بر مسیر صلح و طولانی شدن تجاوز به یمن و تبعات آن بر امنیت و ثبات منطقه بر حذر داشت و افزود، این تصمیم از دولت صهیونیستی و افراطی ترامپ بعید نیست، دولتی که به شکل مستقیم و علنی در کشتار ملت یمن شریک بوده است.

در ادامه این بیانیه تأکید شده، تروریست حقیقی کسی است که به بهانه‌‌های واهی و با هدف تسلط بر ثروت‌ها به کشورهای دیگر تجاوز و از تشکیل گروه‌های تروریستی و حمایت از آنها حمایت می‌کند؛ موضوعی که اسناد ویکیلیکس به خوبی آن را نشان می‎دهد.

پارلمان یمن

پارلمان یمن در صنعاء هم در بیانیه‌ای این اقدام را محکوم و اعلام کرد، این تصمیم انعکاس بحران کنونی دولت آمریکا با هدف ضربه زدن به ملت یمن و تشدید رنج آن در سایه محاصره شش ساله و حمله‌ای است که ائتلافی به رهبری و حمایت آمریکایی-صهیونیستی آن را فرماندهی می‌کند.

بر اساس گزارش المسیره، در ادامه این بیانیه آمده، اینکه آمریکا مخالفان خود را تروریست می‌نامد بخشی از هیمنه و گردنکشی آن در جهان است و این سیاست‌ها و رویکردها در چارچوب فشار بر ملت‌ها و کشورهای عربی برای تن دادن به توطئه صهیونیستی در چارچوب شتاب برای عادی‌سازی روابط صورت می‌گیرد.

پارلمان یمن تأکید کرد، این سیاست‌ها در راستای رویکردهای بین‌المللی برای صلح در منطقه و یمن نیست و میزان سردرگمی و شکست دولت کنونی آمریکا در اداره بحران‌ داخلی‌اش را نشان می‌دهد.

در ادامه این بیانیه بر حمایت کامل از انصارالله و ایستادن در صفی واحد علیه تمام توطئه‌ها تأکید شده است.

 

منبع: فارس
ارسال نظر: