مقام آمریکایی: دولت بایدن لغو تحریم انصارالله را به کنگره اطلاع داده است

کدخبر: 2370309

یک مقام مسئول در وزارت امور خارجه آمریکا خبر داد که دولت بایدن به کنگره تصمیم خود برای لغو تحریم جنبش انصارالله را اطلاع داده است.

روزنامه آمریکایی «واشنگتن پست» به نقل از یک مقام مسئول در وزارت خارجه آمریکا خبر داد که دولت «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا به کنگره اطلاع داده که جنبش انصارالله یمن را از لیست سازمان‌های تروریستی حذف می‌کند.

«کریس مورفی» سناتور دموکرات ایالت کانکتیکت نیز گفت که تصمیم بایدن برای حذف نام جنبش حوثی از لیست سازمان‌های تروریستی گام خوب دیگر از سوی دولت وی بشمار می‌آید.

دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا در آخرین روز خود در کاخ سفید جنبش انصارالله یمن را وارد لیست سازمان‌های تروریستی کرد.

جو بایدن نیز در سخنرانی روز پنجشنبه خود با انتقاد از اوضاع انسانی در یمن ادعا کرد که دولت او تلاش دارد جنگ در این کشور را متوقف کنند و از تیم ویژه خود در غرب آسیا خواسته برای حصول آتش‌بس در یمن اقدام کند.

بایدن گفت: «جنگ علیه یمن باید متوقف شود و ما همه‌ حمایت‌های خود از عملیات‌های تهاجمی در آنجا را متوقف می‌کنیم».

ادعای دولت بایدن مبنی بر تلاش برای توقف جنگ در یمن که تا کمتر از دو ماه دیگر وارد هفتمین سال خود خواهد شد، در حالی است که این جنگ با چراغ سبز دولت باراک اوباما که بایدن  معاون او بوده، آغاز شد.

دولت سابق ‌آمریکا در جنگ شش ساله ائتلاف عربستان سودی علیه یمن حمایت نامحدودی از فروش تسلیحات مدرن گرفته تا ارائه کمک‌های مستشاری و اطلاعاتی به این ائتلاف ارائه کرده است که در نتیجه آن، ۱۶۸۰۲ یمنی جان‌باخته‌اند که ۳۷۵۳ نفر آنها کودک هستند.

همچنین میانگین جمعیت زیر خط فقر به ۸۵ درصد رسیده و به دلیل حمله و محاصره ائتلاف، ۲۰ میلیون یمنی از فقدان امنیت غذایی در رنج هستند.

 

منبع: فارس
ارسال نظر: