امکان لغو اکثر محدودیت‌های کرونایی در روسیه در بهار

کدخبر: 2370347

شهردار پایتخت روسیه با اشاره به بهبود کلی وضعیت اپیدمیک در سراسر کشور، گفت: در صورت ادامه وضعیت پایدار روند شیوع کرونا، لغو بخش اعظم محدودیت‌های در حال اجرا در اواسط فصل بهار در شهر مسکو ممکن خواهد بود.

"سرگئی سوبیانین" شهردار مسکو اعلام کرد که بیشتر محدودیت‌های به اجرا گذاشته شده در پایتخت در جریان شیوع عفونت ویروس کرونا، ممکن است در ماه مه (فروردین-اردیبهشت سال آینده) لغو شوند.

سوبیانین در یک برنامه تلویزیونی در این باره گفت: «اگر روند کاهش موارد ابتلای جدید به بیماری کووید-19 همچنان حفظ شود، من فکر می‌کنم که می‌توان بیشتر محدودیت‌ها را در ماه مه لغو کرد.»

شهردار مسکو پیش بینی کرد که وضعیت اپیدمیک در سراسر روسیه تا تابستان رو به عادی شدن خواهد گذاشت، هرچند نمی‌توان گفت که اوضاع در سایر کشورها به چه صورت خواهد بود.

این مقام همچنین یادآور شد که وضعیت شیوع عفونت ویروس کرونا در شهر مسکو بطور پایداری در حال بهبود است و سطح بیماری به شاخص‌های ماه سپتامبر سال گذشته (میلادی) کاهش یافته است. وی در عین حال گفت، با وجود بهبود اوضاع، هنوز زود است درباره لغو محدودیت رویدادهای جمعی در پایتخت صحبت کرد و به افراد سالمند و در معرض خطر توصیه کرد که همچنان در خانه بمانند.

در خبر دیگری گزارش شده که "میخائیل موراشکو" وزیر بهداشت روسیه اعلام کرده که آغاز واکسیناسیون گسترده علیه ویروس کرونا در کشور، تأثیر مثبتی بر روند توسعه بیماری کووید-19 در روسیه داشته و بهبود اوضاع کاملاً مشهود است.

وزیر بهداشت گفت که ویروس کرونا در روسیه در حال عقب نشینی است و تعداد بیماران بستری در بیمارستان‌ها عملاً به یک سوم کاهش یافته‌اند.

به گفته مقامات مسئول، پیش بینی شده که تا پایان فصل تابستان، بیش از 60 درصد از شهروندان روسی در برابر ویروس کرونا واکسینه شوند. 

 

منبع: تسنیم
ارسال نظر: