تجهیزات و امکانات پلیس باید در شأن مردم باشد

کدخبر: 2371430

فرمانده نیروی انتظامی تأکید کرد که باید امکانات، تجهیزات و ابنیه ناجا در شأن مردم باشد.

سردار حسین اشتری در مراسم افتتاح طرح‌های عمرانی پلیس پایتخت که صبح امروز در مقر مرکزی فاتب برگزار شد، گفت: احداث یک کلانتری یا مقر پلیس باعث آرامش و ارتقای احساس امنیت در جامعه خواهد شد و نفع آن برای همه است. باید همه بدانیم که هر چه در موضوع امنیت توجه و سرمایه گذاری کنیم در حقیقت به تمام حوزه ها توجه کرده ایم.

وی با تأکید بر اینکه امروز بستر تمام فعالیت های اجتماعی، امنیت است، گفت: با لطف الهی و حضور مردم در صحنه های مختلف و هدایت های مقام معظم رهبری ما امنیتی مثال زدنی و با ثبات داریم.

فرمانده ناجا به اقدامات سردار رحیمی در فرماندهی انتظامی تهران بزرگ نیز اشاره کرد و گفت: انصافا سردار رحیمی با جدیت و تلاش شبانه روزی در حال کار هستند و این ویژگی کار در تهران بزرگ است که فرماندهان آن باید به شکل شبانه روزی کار کنند.

مأموران پلیس در صف اول مبارزه با کرونا هستند

وی با بیان اینکه بالاترین نعمت امنیت و سلامت است، گفت: مفتخریم که امروز نیروی انتظامی در هر دو حوزه فعال است و مأموران ما هم امنیت را تأمین می کنند و هم در تأمین سلامت جامعه موثرند به طوری که به جدیت می توان گفت که مأموران پلیس در صف اول مبارزه با کرونا هستند و از اجرای محدودیت های تردد تا ساماندهی صنوف و برخورد با احتکار و... پلیس پای کار بوده است.

اشتری با اشاره به گذشت یک سال از اعلام رسمی ورود کرونا به کشور گفت: از همان یک سال پیش که ورود کرونا به کشور اعلام شد ناجا نیز به موضوع ورود کرد. آن روزها اعلام شد که مشکلاتی در بیمارستان ها پیش آمده که مأموران ما ورود کرده و فضا را آرام کردند. ما تجهیزاتی را برای ضدعفونی کردن معابر و فضاها آوردیم، مأموران ما در غربالگری ها حضور داشتند و بیمارستان ها و فضاهای درمانی مان را به این مسئله اختصاص دادیم.

وی ادامه داد: در فضای مجازی نیز یکسری افراد با طرح شایعات باعث تشویش افکار عمومی شدند که پلیس فتای ما ورود کرده و با این افراد برخورد کردند و به طور کلی در هر جایی که ستاد ملی مقابله با کرونا احتیاج داشت ما با توجه به دستور مقام معظم رهبری مبنی بر همکاری با ستاد ملی مقابله با کرونا به این موضوع ورود کرده و مصوبات را اجرا کردیم.

تجهیزات و امکانات ناجا باید در شأن مردم باشد

فرمانده نیروی انتظامی با تأکید بر اینکه باید امکانات، تجهیزات و ابنیه ما در شأن مردم عزیز باشد، گفت: امروز پلیس جزو دستگاه هایی است که با فناوری جدید و تکنولوژی روز خدماتی را به مردم ارائه می دهد. بخش عمده ای از اماکن ما نیازمند بازسازی است یا باید از نو ساخته شود. ۴۰ کلانتری را از گذشته تاکنون باید بسازیم که مانده و باید انجام شود و موارد دیگر. لازمه کار ما این است که به روز باشیم و انشاءالله بتوانیم در این زمینه علاوه بر امکانات خودمان از ظرفیت های مردم و خیرین نیز استفاده کنیم.

اشتری با تأکید بر اینکه خط قرمز پلیس ، نظم و امنیت مردم است، گفت: مقتدرانه با کسانی که نظم و امنیت را خدشه دار کنند برخورد خواهیم کرد.

وی به نتایج نظرسنجی ها از میزان اعتماد مردم به نیروی انتظامی نیز اشاره کرد و گفت: اعتماد مردم به ناجا هر سال بیشتر از سال قبل است. در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ و در سال ۹۸ نسبت به سال قبلش اعتماد مردم نسبت به پلیس افزایش داشته است. مردم متوجه تلاش های پلیس و اقدامات شبانه روزی مأموران ما هستند.

 

منبع: ايسنا
ارسال نظر: