جنبش «حماس» از تشکیل دادگاه انتخابات استقبال می کند

کدخبر: 2371676

سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی «حماس» در سخنانی اعلام کرد که جنبش متبوعش از تشکیل دادگاه انتخابات استقبال می کند.

«فوزی برهوم» سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی حماس از صدور دستور محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین برای تشکیل دادگاه انتخابات استقبال کرد و آن را گامی مهم در مسیر اجرای بندهای تفاهمات حاصل شده در گفتگوهای قاهره دانست.

بر اساس این گزارش، سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی حماس تصریح کرد که در راستای اجرای توافق قاهره، باید اقدامات عملی بیشتری به ویژه در زمینه آزادی‌های عمومی انجام گیرد. برهوم گفت که باید فضایی از اعتماد و اطمینان نزد شهروندان ایجاد شود تا آن‌ها بدون هرگونه ترس و فشار، مشارکتی فعال و پررنگ در انتخابات داشته باشند.

پیشتر رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین دستور تشکیل دادگاه انتخابات به ریاست ایمان ناصرالدین قاضی دادگاه عالی فلسطین را صادر کرد. ۸ قاضی دیگر از کرانه باختری و نوار غزه به نام‌های فایز حسین حماد، محمود نمر ابو حصیره، باسم عبدالرزاق ابو خصیب، فطین عبدالعزیز سیف، محمد سلیمان دحدوح، ممدوح علیان جبر، مونس غسان ابو زینه و نادر عبدالجواد ابو عیشه از دیگر اعضای این دادگاه هستند.

تشکیل دادگاه انتخابات بنابر توافق گروه‌های فلسطینی در نشست اخیر خود در قاهره صورت می‌گیرد. این دادگاه مسئول رسیدگی به تمامی امور مربوط به انتخابات و نتایج آن است.

 

منبع: مهر
ارسال نظر: