دولت انگلیس شش فرد نزدیک به بشار اسد را تحریم کرد

کدخبر: 2372226

دولت انگلیس به بهانه حمایت از مردم سوریه، شماری از افراد نزدیک به رئیس جمهور این کشور را مورد تحریم قرار داد.

دولت انگلیس روز دوشنبه تحریم‌هایی را علیه شماری از نزدیکان «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه اعلام کرد.

به نوشته روزنامه «ایندیپندنت»، «دومینیک راب» وزیر امور خارجه انگلیس مدعی شد: «رژیم اسد یک دهه ظلم بر مردم سوریه روا داشت که اصلاحات مسالمت‌آمیز را خواستار بودند».

رئیس دستگاه دیپلماسی انگلیس افزود: «امروز شش نفر دیگر از افراد این رژیم را به‌خاطر حمله همه‌جانبه علیه شهروندانی که باید از آن‌ها محافظت می‌کردند، مسئول و پاسخگو می‌دانیم».

این تحریم‌ها به مناسبت گذشت ده سال از بحران داخلی در سوریه وضع شده‌اند که در پی آن، بخش شمال غربی این کشور از جمله شهر ادلب، به دست گروه‌های مرتبط با القاعده درآمده است.

مداخله کشورهای غربی از جمله انگلیس و آمریکا در ناآرامی‌های داخلی سوریه، به مسلح شدن گروه‌های افراطی در این کشور انجامید و در نهایت داعش بر بخش‌هایی از سوریه اعلام حاکمیت کرد.

در حال حاضر استان الحسکه در اشغال نظامیان آمریکا و شبه‌نظامیان مورد حمایت این کشور قرار دارد و طی سال‌های گذشته این شبه نظامیان به بهانه مقابله با داعش مجهز و مسلح شده‌ اند و همین مسئله نگرانی ترکیه را در پی داشته که به دنبال آن آنکارا سه عملیات نظامی در شمال سوریه انجام داد و مناطقی در شمال استان حلب، ادلب و حسکه را به اشغال خود درآورد.

 

منبع: فارس
ارسال نظر: