ترامپ: آمریکا انتخابات‌ واقعی ندارد

کدخبر: 2377077

رئیس‌جمهوری سابق آمریکا در تازه‌ترین سخنرانی خود در جمع جمهوری‌خواهان هوادارش در میشیگان، جدیدترین ضربه را به سیستم انتخاباتی ایالات متحده وارد کرد.

نسیم آنلاین:‌ به نقل از پایگاه خبری هیل، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا روز یکشنبه در یک سخنرانی در شهر اوکلند ایالت میشیگان گفت که در زمان ریاست‌جمهوری خود با وضع تعرفه‌های گمرکی بر روی آلومینیوم و فولاد وارداتی از خارج، صنعت فولاد را در میشیگان نجات داد. او گفت که این کشور بدون صنعت فولاد، مرزها یا انتخاباتی که به گفته او در ایالات متحده «جعلی» هستند، وجود نخواهد داشت.

ترامپ گفت: و اگر شما صنعت فولاد نداشته باشید، شما کشور ندارید، مثل مرزها، مثل انتخابات‌ها، شما باید انتخابات‌های واقعی داشته باشید. ما واقعا انتخابات واقعی نداریم، ما انتخابات جعلی داریم.

این رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا که بارها ادعا کرده که انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا از او دزدیده شده، همچنین گفت که خواستار رای‌دهی صرفا در روز انتخابات و توزیع برگه‌های رای در همان روز و ارائه الزامات برای شناسایی هویت رای‌دهندگان است. او مدعی شد که دموکرات‌ها نمی‌خواهند این تدابیر به مرحله اجرا برسد، چون می‌خواهند «تقلب» کنند.

دونالد ترامپ گفت: آنها همچنین با ارائه کارت شناسایی رای‌دهندگان مخالف هستند، چون می‌خواهند تقلب کنند. آنها نمی‌خواهند همان روز با یک برگه رای، رای دهند. آنها هرگز هیچ یک از این چیزها را نمی‌خواهند زیرا می‌خواهند در انتخابات تقلب کنند.

ترامپ و بسیاری از متحدانش مدعی شدند که انتخابات ۲۰۲۰ با وقوع تقلب از او دزدیده شده، با اینکه هیچ مدرکی از وقوع تقلب گسترده در جریان آن انتخابات به دست نیامد. حدود چهل درصد از جمهوری‌خواهان در یک نظرسنجی، پیش از انتخابات میان‌دوزه سال پیش گفتند که اگر جمهوری‌خواهان نتوانند بار دیگر کنترل کنگره را به دست بگیرند، آنها وقوع تقلب را عامل آن می‌دانند.

در جریان تازه‌ترین نظرسنجی در ماه گذشته، حدود سه تن از هر ۱۰ آمریکایی همچنان باور دارند که جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا در انتخابات ۲۰۲۰ با تقلب به پیروزی رسید.

منبع: ايسنا
ارسال نظر: