عزل رئیس کلانتری زاهدان؛ برخورد جدی با اقدام غیرقانونی سرباز وظیفه متخلف

کدخبر: 2378239

مرکز اطلاع رسانی پلیس سیستان و بلوچستان از صدور دستور پیگیری ویژه فرمانده انتظامی این استان در پی انتشار کلیپ رفتار غیرقانونی یک سرباز وظیفه متخلف با یک متهم در کلانتری خبر داد.

نسیم آنلاین: به نقل از مرکز اطلاع رسانی پلیس سیستان و بلوچستان، به محض اطلاع از وقوع رفتار غیرقانونی با متهم در یکی از کلانتری‌ها، دستور لازم برای انجام تحقیقات و بررسی موضوع توسط فرمانده انتظامی این استان صادر شد.

بر پایه خبر مرکز اطلاع رسانی پلیس، تیمی از بازرسی انتظامی سیستان و بلوچستان مامور به رسیدگی شد که ضمن بازداشت افراد متخلف اعم از سرباز وظیفه و عوامل نظارتی وقت کلانتری که ترک فعل کرده اند، تحقیقات در حال انجام شدن بوده و به محض تکمیل آن به مرجع قضایی معرفی خواهند شد.

در اطلاعیه مرکز اطلاع رسانی پلیس همچنین ضمن عذرخواهی از شهروندان به لحاظ جریحه‌دار شدن احساسات عمومی، تاکید شده پلیس در طول شبانه روز از هیچ گونه تلاشی برای امنیت شهروندان دریغ نمی‌کند و رعایت حقوق شهروندان را جزو اولویت و خط قرمز حدود اجرای ماموریت می‌داند، بر این اساس دلجویی از این شهروند هرچند که به عنوان متهم به سرقت دستگیر شده بود در دستور کار قرار گرفت.

همچنین در پی انتشار کلیپی از رفتار غیرقانونی یک سرباز وظیفه در کلانتری شهرستان زاهدان و صدور دستور ویژه سردار دوستعلی جلیلیان فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان، رئیس وقت کلانتری به دلیل عدم نظارت و کوتاهی در انجام وظایف قانونی و عدم احساس مسوولیت از سمت خود عزل و تخلف وی در حال رسیدگی است.

در این گزارش آمده است، اقدامات قانونی در خصوص سایر عوامل نیز در حال انجام است که پس از تکمیل اقدامات به مرجع قضایی معرفی می‌شوند.

منبع: ايسنا
ارسال نظر: