مقصر حادثه معدن رزمجاه طزره دامغان احضار شد

کدخبر: 2378367

رئیس کل دادگستری استان سمنان از وصول گزارش هیئت بازرسان حوادث ناشی از کار مبنی بر تعیین مقصر حادثه معدن رزمجاه طزره دامغان خبر داد

نسیم آنلاین:‌ محمد جعفر عبدالهی، اظهار داشت: پس از بازدید میدانی به عمل آمده از معدن طزره با حضور هیئت بازرسان حوادث ناشی از کار، مقرر شده بود با دقت و سرعت گزارش هیئت 3 نفره کارشناسی حوادث کار به مرجع قضایی ارائه شود.

وی افزود: به محض دریافت گزارش کارشناسی به منظور رعایت تشریفات قانونی، مقصر احضار شد تا با اطلاع از نظریه صادره روند رسیدگی به پرونده به درستی انجام شود.

رئیس کل دادگستری استان سمنان ادامه داد: قانون‌گذار برای متهم حقوقی قائل است که از جمله آن اعتراض به نظریه بازرسان اداره کار است. 

عبدالهی تصریح کرد: دستگاه قضایی استان سمنان در پی وقوع حادثه معدن طزره قصد دارد بر مدار قانون با مقصران برخورد کند تا بخشی از آلام خانواده‌ها تسکین یابد، ولی نمی‌پذیرد بی‌عدالتی اتفاق بیفتد.

وی گفت: به منظور پیگیری مطالبات خانواده‌های جان‌باختگان و ارائه گزارش تکمیلی از آخرین اقدامات انجام شده و استماع مشکلات آنان، جلسه‌ای در هفته جاری با حضور مسئولان قضایی و اجرایی شهرستانی، استانی و کشوری مربوطه برگزار می‌شود تا حقوق خانواده‌ها هر چه زودتر به‌دست آید.

منبع: تسنیم
ارسال نظر: