سردار حاجی‌زاده: زبان آمریکا در مکاتبه با ایران خواهش و تمناست

کدخبر: 2378632

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران درباره تهدید ایران از سوی آمریکا گفت: آمریکایی‌ها ایران را تهدید نمی‌کنند. آنان در مکاتباتی که دارند بعضاً در یک شب سه مرحله با ایران مکاتبه داشتند و همه این مکاتبات با زبان تمنا و خواهش است.

نسیم آنلاین: سردار امیرعلی حاجی‌زاده در حاشیه برگزاری کنگره بزرگداشت شهید طهرانی‌مقدم در دانشگاه شهید رجایی با اشاره به خصوصیات شخصیت شهید طهرانی مقدم اظهار کرد:  او سه خصیصه یک مدیر و فرمانده قوی را داشت. هم اخلاص داشت هم انقلابی بود و دارای کارآمدی. امروز اگر مدیران ما این سه خصیصه را داشته باشند در همه عرصه‌ها چه نظامی و چه حوزه‌های غیرنظامی می‌توانند موفق باشند.

وی با اشاره به الگوی مدیریتی شهید طهرانی مقدم ادامه داد: او مدیریت نخوانده بود ولی مدیریت طبیعی داشت. اگر این خصایص را در انتخاب مدیران داشته باشیم می‌توانیم بر مشکلات غلبه کنیم.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در پاسخ به پرسشی درباره شرایط منطقه، گفت: مسئله غزه امروز یک موضوع جهانی شده است و جنایتکار بودن رژیم صهیونیستی از بیش از ۴۰ سال قبل توسط امام راحل و مسئولان جمهوری اسلامی ایران گفته می‌شد و امروز عمق جنایت‌های آن‌ها را ملت‌ها در همه قاره‌ها متوجه شده‌اند.

وی ادامه داد: شاید در گذشته به مسئولان جمهوری اسلامی ایران انتقاد می‌شد که چرا در خصوص رژیم صهیونیستی این‌گونه سخن می‌گویید اما اکنون کودک‌کش بودن و عمق جنایت‌های رژیم برای همه روشن شده و عمر چندانی نخواهند داشت.

 حاجی‌زاده گفت: پیروزی رزمندگان فلسطینی یک پیروزی راهبردی بزرگ است، این پیروزی با اقدامات تاکتیکی ‌و عملیات‌ جنایتکارانه و به شهادت‌ رساندن کودکان به هیچ وجه از بین رفتنی نیست و آن‌ها به طور مطلق پیروز هستند و در آینده همه دنیا این موضوع را خواهند دید.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در پاسخ به پرسشی درباره واکنش ایران نسبت به گسترش جنگ به لبنان و حزب‌الله، تصریح کرد: امروز جنگ گسترش پیدا کرده و لبنان درگیر است. احتمال دارد حد درگیری‌ها از این هم بیشتر شود، آینده مبهم است ولی ایران آماده همه شرایط است.

 حاجی‌زاده درباره تهدید ایران توسط آمریکا اظهار کرد: آمریکایی‌ها ایران را تهدید نمی‌کنند. آن‌ها در مکاتباتی که دارند بعضاً در یک شب سه مرحله با ایران مکاتبه داشتند و همه این مکاتبات با زبان تمنا و خواهش است.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: ایران در شرایطی نیست که کسی بخواهد او را تهدید کند ما در اوج قدرت هستیم و برای همه شرایط خود را آماده کرده‌ایم.

در توانمندی موشک‌های ایران ابهامی وجود ندارد


حاجی‌زاده در پاسخ به پرسشی درباره قدرت نیروی هوافضای سپاه، اظهار کرد: ما امروز فقط در حوزه موشکی در تراز جهانی نیستیم بلکه در حوزه پهپادی، فضایی، پدافندی، رادار و سایر بخش‌ها نیز از الگوی شهید طهرانی مقدم استفاده شده است و دانشمندان پرتعدادی در مجموعه ما و همچنین در حوزه‌های عملیاتی حضور دارند. این مسیر تولید قدرت نه تنها در سطح منطقه‌ای بلکه در سطح جهانی نیز اتفاق افتاده است و سرمایه‌ای برای امنیت ملی و منطقه است.

وی در پاسخ به پرسشی درباره ادعای کشورهای غربی مبنی بر این‌که برد موشک‌های بردبلند ایران تا سرزمین‌های اشغالی نیست، ادامه‌ داد: من چنین سخنی را نشنیده‌ام و کسی چنین ادعایی نمی‌کند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه ادامه داد: امروز این تجهیزات در رزمایش‌ها، عملیات‌ و حمله به عین الاسد و جنگ ۳۳ روزه حزب‌الله علیه رژیم صهیونسیتی استفاده شده، این توانمندی کاملا نقد است و فکر نمی‌کنم کسی درباره آن ابهام داشته باشد.

توانمندی امروز به واسطه به میدان آمدن همه نخبگان کشور است

حاجی‌زاده در پاسخ به پرسشی درباره این‌که امروز دانشگاهیان ایران چگونه می‌توانند از ظرفیت‌های علمی شهید طهرانی مقدم بهره‌مند شوند؟ تاکید کرد: این توانمندی با استفاده از دانشگاه‌ها شرکت‌های دانش‌بنیان و مجموعه توانمندی‌های کشور بوده است. هنر شهید طهرانی مقدم و مدیریت او استفاده از همه ظرفیت‌هاست این‌که فکر می‌کنیم یک سازمان دربسته بخواهد کاری انجام بدهد، اینگونه نیست.

وی افزود: ما اکنون ارتباط خوبی با عمده شرکت‌های دانش بنیان و دانشگاه‌ها داریم و این توانمندی امروز به واسطه به میدان آمدن همه دانشگاه‌ها شرکت‌های دانش بنیان و نخبگان کشور اتفاق افتاده است.

جنایات رژیم صهیونیستی حاصل انتقام شخصی نتانیاهو است

فرمانده نیروی هوافضای سپاه، در ادامه در پاسخ به پرسشی درباره راهکار توقف  حملات صهیونیست‌ها به غزه، تاکید کرد: رزمندگان فلسطینی و مجموعه ملت بزرگ فلسطین یک پیروزی در طوفان الاقصی به دست آوردند. این پیروزی یک پیروزی راهبردی است و ستون فقرات و پاهای اسب بازنده شکست و در معرض قطع نخاع قرار گرفته است‌. صهیونیست‌ها تلاش می‌کنند یک پیروزی معادلی به دست بیاورند اما سرزمین و مردم فلسطین، چنین زمینه‌ای برای نتانیاهو و حکام رژیم صهیونیستی اصلاً فراهم نکرده است و آن‌ها نمی‌توانند چنین دستاوردی را داشته باشند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه تصریح کرد: امروز رژیم صهیونیستی قدری از موضوع انتقام، مقابله و آزادسازی اسرا فراتر رفته است. اکنون به نظر می‌رسد این مسئله انتقام شخصی نتانیاهو و حکام مستقر در رژیم صهیونیستی است. آنان می‌دانند اگر امروز آتش بس برقرار شود کابینه جنگی با اختیارات فراوان کاملاً از دست خواهد رفت و روز دوم نتانیاهو باید به محاکمه برود.

وی ادامه داد: اکنون موضوع عمدتا به یک موضوع فردی تبدیل شده و اگر یک ماه دیگر نیز این جنگ را ادامه دهند کشته‌های بیشتری روی دست خود می‌گذارند که اکنون آن را پنهان می‌کنند. می‌بینیم بالگردهای حمل مجروح و جنازه صهیونیست‌ها کار انتقال از منطقه غزه به عقب را با سوخت‌گیری هوایی انجام می‌دهند و بالگردها فرصت ندارند که روی زمین فرود بیایند.

حاجی‌زاده افزود: صهیونیست‌ها در حال دادن تلفات سنگین هستند اما هیچ دستاوردی به دست نخواهند آورد. این یک پیروزی راهبردی برای فلسطین است و رژیم صهیونیستی بقایایی که از او پس از این جنگ خواهد ماند فاصله نجومی با شرایط پیش از جنگ خواهد داشت.

وی تاکید کرد: این‌ مقدمه فروپاشی نهایی رژیم صهیونیستی است. امریکایی‌ها خود را در سرنوشت رژیم صهیونیستی شریک می‌کنند و هزینه آن را می‌پردازند. در آینده این هزینه را بیشتر خواهند پرداخت و از جیب مالیات دهندگان آمریکایی برای کودک‌کشی هزینه‌ می‌کنند.

مظلومیت مردم فلسطین برای همه کشورها ثابت شده است

فرمانده نیروی هوافضای سپاه درباره توان محور مقاومت در منطقه، بیان کرد: امروز هم انصارالله یمن هم محور مقاومت عراق، همه پای کار آمدند. آنها که سلاح دارند با وسیله سلاح به میدان آمدند و مردم جهان نیز با جمعیت‌ چندصد هزار نفری از امریکا، فرانسه و انگلیس به خیابان آمده‌اند.

وی ادامه داد: شاید در گذشته چه مردم مظلوم فلسطین چه مردم و مسئولان جمهوری اسلامی ایران تلاش می‌کردند تا جنایتکار بودن و کودک‌کش بودن سران رژیم صهیونیستی را به مردم ثابت کنند. امروز این موضوع اثبات شده و هزینه سنگینی به رژیم صهیونیستی تحمیل کرده است. ما این صحنه‌هایی که از جنایات رژیم صهیونیستی در قبال کودکان زنان جوانان و افراد مسن و غیرنظامی مشاهده می‌کنیم دلخراش هستند ولی این هزینه پیروزی نهایی است.

دور تا دور کشورمان را حصار بکشند تولید موشک قطع نمی‌شود

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در پاسخ به پرسشی مبنی بر این‌که آیا لغو تحریم‌ها تاثیری در توان موشکی ایران دارد؟، تصریح کرد: هیچ تاثیری ندارد. ما در این سال‌ها با مجموعه اقداماتی که انجام داده‌ایم خودکفا هستیم و از مواد معدنی، نفتی و عناصر اصلی که در کشور ما فراوان است تا ساخت موشک‌ها، همگی را به صورت بومی فراهم می‌کنیم.

وی ادامه داد: چند سال قبل هم گفتم اگر دور تا دور کشورمان را حصار بکشند تولید موشک قطع نمی‌شود. چنانچه این کار را در سال‌های قبل هم انجام دادند. اکنون درها باز شده و شاید برای صادرات وضع بهتر شود.

ما کارهای خود را در منطقه در گذشته انجام داده‌ایم، امروز  نوبت جهانیان و کشورهای عربی است که پای کار بیایند

حاجی‌زاده در پایان در پاسخ به پرسشی درباره اینکه واکنش ایران نسبت به رخدادهای اخیر در منطقه چه خواهد بود، تصریح کرد: ما کارهای خود را در گذشته انجام داده‌ایم. اینکه می‌بینید، امروز به جای سنگ با موشک مقابله می‌کنند به دلیل کارهایی است که در گذشته انجام شده است. امروز نوبت جهانیان و کشورهای عربی است که پای کار بیایند و با حرکت جمعی و مطالبی که رئیس‌جمهوری در اجلاس اخیر مطرح کرد، ان‌شاالله بقایای رژیم صهیونیستی منهدم شود و ملت فلسطین بتوانند کشورشان را به دست بیاورند تا دیگر شاهد اینگونه جنایت‌ها در جهان نباشیم.

منبع: ايسنا
ارسال نظر: