دانش‌آموزان چقدر در «شاد» حضور دارند؟

کدخبر: 2370080

مسئول شبکه آموزشی شاد در آیین رونمایی از فاز ۳ «شاد» گفت: هر دانش‌آموز روزانه ۲۴ پیام و ۷ فایل را از طریق شبکه شاد جابجا می‌کند و این سطح بالای ارتباط را در شاد می‌رساند.

سید حسن الحسینی مسؤول شبکه آموزشی دانش‌آموزان(شاد) در آیین رونمایی از فاز 3 شبکه «شاد» که با حضور وزیر آموزش ‌و پرورش و شورای معاونین در ساختمان شهید رجایی برگزار شد، اظهار کرد: پلتفرم آموزشی شاد با شیوع کرونا و در راستای ادامه روند آموزش، طراحی و راه‌اندازی شد و توانست ضمن ایجاد فضایی امن و سالم در بستر فضای مجازی برای حضور دانش‌آموزان، در مدت بسیار کوتاهی ارتقا یابد.

وی افزود: پلتفرم پیام‌رسان «شاد» در مدت کوتاهی در فاز دوم و سوم ارتقا یافت و توانست تبدیل به پلتفرم آموزشی - تعاملی شود تا از این طریق آموزش و یادگیری در بستر فضای مجازی کارآمدتر و مؤثرتر شود.

مسؤول شبکه آموزشی دانش‌آموزان ضمن اشاره به رویکرد توانمندسازی کاربران در استفاده از بستر فضای مجازی، تصریح کرد: یکی از اهداف مسؤولان نظام تعلیم و تربیت درراه اندازی شبکه شاد، ارتقای ظرفیت و توانمندسازی کاربران در بهره‌برداری از بستر فضای مجازی است و این موضوع می‌تواند در آینده کشور تأثیر فراوانی داشته باشد.

وی با اشاره به حضور بیش از 12 و نیم میلیون دانش‌آموز در شبکه شاد گفت: شبکه شاد، توانست از ورود دانش آموزان به فضای ناسالم در بستر مجازی جلوگیری کند و فضایی امن و سالم برای دانش آموزان به وجود آورد تا از دغدغه خانواده‌ها کاسته شود. آموزش‌وپرورش با راه‌اندازی این شبکه وسیع توانست برای اولین بار اقدامی اساسی برای ورود به عرصه آموزش ترکیبی فراهم آورد و انتظار می‌رود با تلاش بیشتر همکاران و حمایت خانواده‌ها و معلمان بتوانیم پارادایم جدید آموزشی را تقویت کرده و در پسا کرونا هم بتوانیم با استفاده از ظرفیت شاد از آموزش مجازی بهره ببریم.

وی گفت: امروزه در دنیا سواد به خواندن و نوشتن محدود نخواهد شد و افرادی باسواد محسوب می‌شوند که بتوانند از انواع سوادها بهره‌مند باشند. در این زمینه در شبکه شاد توانایی تعریف انواع سواد برای دانش آموزان وجود دارد که این امکان از طریق کتب درسی امکان‌پذیر نبود.

الحسینی ادامه داد: شبکه شاد امروز دارای امکاناتی از قبیل استقرار سیستم احراز هویت کاربران است؛ ایجاد گروه‌های درسی با عضویت 3 میلیون و دویست هزار گروه درسی و انجام عملیات تعامل درسی بین دانش‌آموزان و معلمان، راه‌اندازی 300 هزار کانال آموزشی و اطلاع‌رسانی در شبکه شاد، موفق به جلب رضایت بیش از 80 درصد کاربران شده است.

 مسؤول شبکه شاد گفت: روزانه بیش از 600 هزار کلاس آنلاین به‌صورت زنده در شبکه «شاد» برگزار می‌شود؛ همچنین شاد دارای سیستم پایش مدیران است که مدیران مناطق و مدارس می‌توانند با ایجاد تنظیماتی مربوط به خود آن را طبق شرایط مدرسه و منطقه خودتنظیم کنند.

الحسینی با اشاره به سراسری بودن خدمات ارائه‌شده از طریق شبکه شاد و اهمیت این پوشش همگانی گفت: در حال حاضر روزانه بیش از 8 میلیون فایل و 21 میلیون پیام از طریق «شاد» ارسال می‌شود که با احتساب تعداد دانش‌آموزان عضو «شاد» می‌توان گفت هر دانش‌آموز روزانه 24 پیام و 7 فایل را از طریق شبکه شاد جابجا می‌کند و این سطح بالای ارتباط را در شاد می‌رساند.

 

منبع: فارس
ارسال نظر: