12 و نیم همت دیگر به حساب گندمکاران واریز شد

کدخبر: 2380222

به گفته مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران، ۱۲ هزار و ۴۸۲ میلیارد تومان دیگر از مطالبات گندمکاران به حساب شان واریز شده است و تاکنون ۵۲ هزار و ۶۱۴ میلیارد تومان از مطالبات کشاورزان ۱۷ استان برای پول خرید تضمینی گندم پرداخت شد.

نسیم آنلاین: به گفته مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران، ۱۲ هزار و ۴۸۲ میلیارد تومان دیگر از مطالبات گندمکاران به حساب شان واریز شده است و تاکنون ۵۲ هزار و ۶۱۴ میلیارد تومان از مطالبات کشاورزان ۱۷ استان برای پول خرید تضمینی گندم پرداخت شد.

 تا ساعت 7 صبح امروز، 6 میلیون و 428 هزار تُن گندم از کشاورزان 31 استان کشور خریداری شده است، این مقدار گندم در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته، در مجموع 619 هزار تُن و به عبارتی، 11 درصد افزایش داشته است. 

 قیمت هر کیلوگرم گندم  17 هزار و 500 تومان و ارزش مجموع گندم‌های خریداری شده  تا صبح امروز 113 هزار و 174 میلیارد تومان می باشد و تاکنون 46 و نیم درصد از مطالبات گندمکاران از سوی دولت پرداخت شده است و پرداخت مابقی مطالبات این عزیزان نیز در دست پیگیری و اقدام قرار دارد.

53 درصد از گندم‌هایی که تاکنون خریداری شده‌اند، به ترتیب از کشاورزان 3 استانِ خوزستان، گلستان و فارس دریافت شده است، بعد از این سه استان، به ترتیب استان‌های کرمانشاه، خراسان رضوی، ایلام، کرمان، لرستان و اردبیل قرار دارند که بیشترین میزان خرید تضمینی گندم را به خود اختصاص داده‌اند.

 مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با تأکید بر اینکه رشد خرید گندم نسبت به بازه زمانی مشابه سال گذشته در دو استان گلستان و اصفهان با بیش از 100 درصد افزایش، دو برابر شده است، خاطرنشان کردند که پس از این دو استان، به ترتیب استان‌های اردبیل، کرمانشاه، خراسان شمالی، چهارمحال و بختیاری، همدان، آذربایجان غربی و خراسان جنوبی بالاترین میزان رشد خرید گندم را ثبت کرده‌اند.

منبع: تسنیم
ارسال نظر: