تغییر ساعت کار ادارات از خرداد ماه

کدخبر: 2376624

ساعت کار ادارات از ابتدای خرداد ۶ صبح تا ۱ بعد از ظهر می‌شود

به گزارش ایسنا وزیر نیرو با بیان این‌که در سال جاری معیار و خطوطی را مشخص کرده‌ایم که براساس آن رتبه‌بندی و امتیازدهی صورت می‌گیرد، گفت: ساعت کاری ادارات از خردادماه شش صبح تا یک بعد از ظهر خواهد شد و ادارات موظفند یک ساعت قبل از پایان کار کولرهای خود را خاموش کنند و در مناطق گرمسیر همزمان با پایان ساعت اداری می‌بایست وسائل سرمایشی خاموش شود. ضمن این‌که تمامی دستگاه‌های اداری موظف هستند مولدهای برق خود را وارد مدار کنند.

وی اضافه کرد: تلاش ما این است که میزان انرژی که به بخش صنعت داده‌ایم را افزایش دهیم و محدودیتی که برای صنایع کوچک در نظر گرفته شده است صفر تعریف شده است. در شهرک‌های صنعتی نیز فقط به میزان ۱۲ ساعت در هفته معادل تعطیلی جمعه محدودیت برای آنها محاسبه می‌شود.

وزیر نیرو ادامه داد: در واحدهای بزرگ نیز با توافقی که با وزارت صنایع صورت گرفته متناسب با نیاز آنها توزیع بار در زمان غیراوج صورت می‌گیرد تا نیاز آنها نیز برطرف شود.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در سال گذشته اظهار کرد: براساس مکاتباتی که با انجمن کارفرمایی سیمان صورت گرفت میزان تولید آنها افزایش یافت و امسال نیز کار ویژه‌تری را در نظر گرفته‌ایم تا بتوانیم شاهد تولید بیشتر باشیم.

محرابیان با اشاره به بخش خانگی و اقدامات صورت گرفته برای اعمال مدیریت مصرف در این بخش گفت: طرح پاداش صرفه‌جویی سال قبل اجرا شد که در پی آن شاهد صرفه‌جویی گسترده در کشور بودیم. امسال نیز براساس پیشرفته‌ترین مدل‌های اقتصادی یک مدل را اجرا کردیم که اگر به خوبی اطلاع‌رسانی شود شاهد یک صرفه‌جویی بدون کمترین چالش خواهیم بود.

به گفته وی، از اول خردادماه این طرح آغاز می‌شود و مشترکان بسته به میزان کاهش مصرف خود چه زیر الگو چه بالاتر از الگو از پاداش خوش مصرفی بهره مند می‌شوند به گونه‌ای که هر مشترکی مصرف خود را یک کیلووات ساعت کاهش دهد تا ۲۰۰۰ تومان پاداش می‌گیرد.

وزیر نیرو با بیان این‌که براساس این طرح میلیاردها تومان پاداش توزیع خواهد شد، ادامه داد: اگر در مناطق گرمسیری یک کولر گازی خاموش شود یک میلیون تومان پاداش به مشترک تخصیص می‌یابد. در مناطق عادی نیز اگر مشترک دور کولر خود را از دور تند به کند کاهش دهد ۱۵۰ هزار تومان پاداش می‌گیرد.

وزیر نیرو با بیان این‌که مهم‌ترین تاکتیک و استراتژی در طول سال‌های اخیر ناامید کردن مردم و حتی مسئولین در مقابل دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی بوده است، گفت: دستاوردهایی که اگر خوب به آنها نگاه کنیم مهم‌ترین علل افتخار کشور که در حوزه‌های مختلف من‌الجمله صنعت برق اتفاق افتاده است.

وی با اشاره به مقایسه دستاوردهای فعلی کشور در صنعت برق تا ابتدای انقلاب اظهار کرد: زمانی هیچ حرفی برای گفتن در صنعت برق نداشتیم اما اکنون شرایط تغییر کرده و تمام نیازهایمان را در داخل کشور تامین می‌کنیم ضمن این‌که در حال صادرات خدمات فنی و مهندسی به کشورهای دیگر هستیم که در این زمینه نیز پیشتاز شده‌ایم.

محرابیان با بیان این‌که ایران در حوزه توربین و دستیابی به تکنولوژی در این عرصه جزو پنج کشور برتر ساخت توربین در جهان است، گفت: در توربین عنصری وجود دارد که چرخش می‌کند و وزن آن تا 60 تن نیز می‌رسد که باید در یک دقیقه 300 دور بچرخد که به معنای چرخش 50 مرتبه در ثانیه است. این تکنولوژی به طور کامل توسط متخصصان داخلی طراحی و ساخته شده و بعضا در اقصی‌نقاط دنیا نیز صادر می‌شود که نشان از اهمیت و توان ایرانی دارد.

ارسال نظر: