مجتمع تجاری دلگشا گزینه‌ای جذاب برای حضور در بازار تهران

کدخبر: 2370547

اگر قصد توسعه کسب‌وکار خود و ورود به بازار تهران را دارید، اگر کسب و کار بزرگی دارید و می‌خواهید دفتر و شعبه‌ای در بازار داشته باشید یا حتی اگر تازه قصد شروع به کار دارید و می‌خواهید از بازار تهران شروع کنید؛ مجتمع تجاری دلگشا قطعاً گزینه‌ای عالی برای شما است. سرای دلگشا در قلب بازار تهران و خیابان پانزده خرداد میزبان معتبرترین برندهای کشور است و از حضور چهره‌های جوان در فضای خود استقبال می‌کند.

اگر قصد توسعه کسب‌وکار خود و ورود به بازار تهران را دارید، اگر کسب و کار بزرگی دارید و می‌خواهید دفتر و شعبه‌ای در بازار داشته باشید یا حتی اگر تازه قصد شروع به کار دارید و می‌خواهید از بازار تهران شروع کنید؛ مجتمع تجاری دلگشا قطعاً گزینه‌ای عالی برای شما است. سرای دلگشا در قلب بازار تهران و خیابان پانزده خرداد میزبان معتبرترین برندهای کشور است و از حضور چهره‌های جوان در فضای خود استقبال می‌کند.

مدیران بازار بزرگ دلگشا یکی از مهم‌ترین اولویت‌های خود را حمایت از اشتغال و به ویژه حمایت از تجار و فروشندگان جوان می‌دانند و در همین راستا تلاش می‌کنند تا حداکثر حمایت را از جوانان داشته باشند. به جز مزایای اقتصادی خاصی که مجتمع تجاری دلگشا برای جوانان و کسب‌وکارهای نوپا قائل است، فضای این مجتمع باعث می‌شود تا جوانان از تجربه و اعتبار بزرگان بازار نیز بهره‌مند شوند.

با وجود تمام پیشرفت‌های حوزه تجارت، بازار تهران همچنان مهم‌ترین مرکز تجاری کشور است و حضور در آن برای هر تاجر و اهل تجارت اعتبار ساز است. فروشندگان جوان با حضور در سرای دلگشا نه تنها از مزیت حضور در بازار بهره‌مند می‌شوند، بلکه در محیط کاملاً مدرن، شیک و کارآمد قرار می‌گیرند که استانداردهای به شدت بالایی دارد.

آن‌چنان‌که گفته شد مجتمع تجاری دلگشا تلاش کرده این مزیت‌ها را حفظ کرده و فضایی را مهیا کند که فروشندگان و تجار جوان امکان حوزه در بازار تهران را داشته باشند. در همین راستا این مجموعه تجاری به فروشندگان و تولیدکنندگانی که قصد حضور در آن را داشته باشند تسهیلات حمایتی خاصی را اعطا می‌کند.

اولویت اول: اشتغال‌زایی

سرای دلگشا در مساحت 50 هزارمتری ساخته شده است و 1600 واحد تجاری در 10 طبقه در آن امکان فعالیت دارند. با توجه به این مسئله، به طور متوسط هر واحد باعث اشتغال مستقیم سه نفر و اشتغال غیرمستقیم ده‌ها نفر دیگر شده است. این یعنی سرای دلگشا با احتساب نیروهای خدماتی خود مجموعا 5000 شغل مستقیم ایجاد خواهد کرد.

این به آن معنا است که با محاسبه حداقل ضریب 1 به 10 بیش از 50 هزار خانوار  به طور مستقیم و غیرمستقیم از بازار بزرگ دلگشا منتفع می‌شوند. این عدد فارغ از مشاغل دیگری است که در حاشیه این بازار شکل می‌گیرند.

مجتمع تجاری دلگشا هرچند هماهنگ با بافت سنتی بازار و با الهام گرفتن از آن ساخته شده اما به گفته مدیر این بازار می‌خواهد مجموعه‌ای تجاری با استانداردهایی فراتر از منطقه بازار تهران باشد و آن را ارتقا دهد. اما سرای دلگشا می‌خواهد کدام یک از استانداردهای بازار تهران را ارتقا دهد؟

ایمن، مدرن و مستحکم

یکی از بزرگ‌ترین ضعف‌های بازار تهران در حال حاضر ضعف‌ حوزه سازه است.  بازار با مشکلات بسیار زیادی مواجه است. از مشکلاتی مثل عدم وجود فاضلاب تا سازه‌های آسیب‌پذیر در برابر زلزله. تجمع شدید حجره‌ها، مجهز نبودن بخش عمده‌ای از بازار به تجهیزات اطفا حریق و مشکلاتی از این دست باعث شده تا سرمایه تجار و حتی جان مشتریان به خطر بیفتد.

آن‌چنان‌که دکتر علی بیت‌اللهی، مدیر بخش زلزله مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی گفته است؛ در محدوده بازار تهران تقریباً بیش از ۹۰ درصد ساختمان‌ها فرسوده و مخروبه بوده است و تنها حدود ۱۰ درصد آنها نوسازی شده‌اند. همین مسئله خبر از مشکلات بسیار بازار در مقابل با حوادث طبیعی و غیرطبیعی را می‌دهد.

مجتمع تجاری دلگشا سعی کرده تمام این استانداردها را به شکل قابل توجهی ارتقا دهد و به الگویی در سطح بازار تهران تبدیل شود. سرای دلگشا از بهترین تیم‌های مهندسی کشور بهره برده است. به همین دلیل نه تنها با ساختمانی چشم‌نواز مواجه هستیم، بلکه این ساختمان مقاومت قابل توجهی نیز در برابر زلزله دارد. سرای دلگشا همچنین به مدرن‌ترین تجهیزات اطفا حریق مجهز است که در ساختار بازار تهران بسیار جالب توجه است. اهمیت این مسائل وقتی روشن می‌شود که بدانید یکی از مشکلات اصلی بازار سیستم برق فرسوده و حریق‌های آن است

امکانات رفاهی استاندارد

نکته دیگر امکانات رفاهی قابل توجه مجتمع تجاری دلگشا است. شما تمام امکاناتی را که برای یک خرید آرامش بخش نیاز دارید در اختیار خواهید داشت. فودکورت مجهز و مدرن این مجموعه تمام نیازهای غذایی شما را برآورده می‌کند. سرویس‌‌های بهداشتی زیاد و تمیز نیز باعث آرامش خیال مشتریان می‌شود.

14

نکته دیگر، سیستم هواسازی مدرن این مجموعه است که توانسته در دوران کرونا خود را به خوبی نشان دهد. این سیستم هواساز با تهویه فوق‌العاده، هوایی بهتر از هوای داخل بازار و خیابان را برای تنفس مهیا می‌کند.

پارکینگ مجهز

یکی از مشکلات مناطق پر تردد مثل بازار مسئله پارکینگ است. این معضل به خصوص درباره مجتمع‌های تجاری بروز و ظهور بیشتری پیدا می‌کند. در حال حاضر پارکینگی در خیابان خیام و در نزدیک سرای دلگشا در حال ساخت است که نه تنها فضای پارکینگ فروشندگان و بارانداز آن‌ها را حل می‌کند، بلکه می‌تواند برای اهالی این محل هم مناسب باشد.

امنیت فوق العاده بالا

نه تنها بازار بزرگ دلگشا، بلکه دیگر مجتمع‌های تجاری شبیه آن نیز می‌توانند باعث امنیت محیط‌های تجاری شوند. ارتباط مستقیم این مراکز تجاری با کلانتری‌ها و حضور نیروهای حفاظتی در ساختمان باعث می‌شود استاندارد امنیتی به شدت افزایش پیدا کند.

مکان مناسب و دسترسی ساده

یکی دیگر از امتیازات قابل توجه مجتمع تجاری دلگشا امکان دسترسی خوب آن است. هم با وسایل نقلیه داخل بازار به سادگی می‌توان به سرای دلگشا دسترسی داشت و هم با مترو 15 خرداد می‌توان در کمترین زمان به این مرکز خرید رسید.

 

ارسال نظر: