اسپانسر به یاد ماندنی ترین لباس های استقلال

کدخبر: 2375076

استقلال یکی از پرطرفدارترین تیم های ایران است و به دلیل طیف وسیع هوادارانش راه های درآمدزایی زیادی دارد. درج نام اسپانسر روی لباس استقلال ، ویدئو های اختصاصی تیم و بنر های باشگاه یکی از اصلی ترین منابع درآمدزایی استقلال است.

پس لباس استقلال یا لباس پرسپولیس می تواند گزینه بسیار خوبی برای تبلیغات برند هر شرکتی باشد.

در فوتبال حرفه ای جهان، باشگاه های پرطرفدار راه های زیادی برای تامین مخارج مالی خود دارند اما در ایران تیم های استقلال و پرسپولیس محدودیت های زیادی دارند و امکان استفاده از روش هایی مثل تبلیغات محیطی، پخش زنده، خرید لباس استقلال اورجینال توسط هواداران و ... وجود ندارد.

مدیران این باشگاه ها روی قرارداد منعقد شده با اسپانسر ها حساب زیادی باز می کنند، تا جایی که در واقع بودجه خود را با توجه به مبلغ قرارداد باشگاه با اسپانسر، تعیین میکنند.

 

اسپانسر های لباس اسقلال

 

موتوژن

پیراهن استقلال در فینال جام باشگاه های آسیا را به خاطر دارید؟ ورزشگاه آبی آزادی و آن سربند های سبز بسته شده دور سر بازیکنان استقلال همه را به یاد یک صحنه و یک بازی در تاریخ استقلال می اندازد؛ استقلال – جوبیلوایواتا!

در سال 1378 برند موتوژن اسپانسر لباس استقلال بود. اسپانسرینگ این شرکت متعلق به بخش مهمی از تاریخ استقلال است چرا که آبی ها با این لباس توانستند به مقام نایب قهرمانی در آسیا برسند.

موتوژن یک شرکت تولید کننده انواع الکتروموتور است. 

 آدامس پرستو

یکی از عجیب ترین اسپانسر های تاریخ استقلال، آدامس پرستو بود. چاپ اسم آدامس پرستو روی پیراهن استقلال یکی از سوژه هایی است که تا مدت ها هواداران رقیب در کری های خود از این موضوع استفاده میکردند.

در فصل 79/1378 باشگاه استقلال برای اسپانسری با آدامس پرستو به توافق رسید. در آن زمان مدیرعامل استقلال علی فتح الله زاده بود. در پایان فصل هم آبی ها در جام حذفی به مقام قهرمانی دست یافتند.

 بازار موبایل ایران

احتمالا شما هم با تصور نام این اسپانسر روی لباس استقلال، به یاد لیگ دراماتیک هشتم برای آبی ها میفتید.

علی انصاری یکی از پولدارترین افراد  ایران است که به واسطه استقلالی بودنش در سال های اخیر کمک های زیادی به تیم محبوبش داشته و از طریق بازار موبایل ایران، بازار مبل ایران و ... چندین بار اسپانسر آبی ها بوده است.

سال 88/1387 نام بازار موبایل ایران به عنوان اسپانسر روی کیت استقلال چاپ میشد. این پیراهن استقلال جزو لباس های خلوت تیم استقلال محسوب میشود. خصوصا در سال های گذشته در هر نقطه از پیراهن استقلال، از سرشانه گرفته تا پشت لباس، نام یک حامی مالی دیده میشود اما در لیگ هشتم فقط نام بازار موبایل ایران روی پیراهن استقلال دیده میشد و به این خاطر پیراهن استقلال جلوه زیبایی داشت.

ثبت قاب های خاطره انگیز زیادی از فصل 1388 موجب شده است این پیراهن به عنوان یکی از کیت های خاطره انگیز استقلال، به خوبی در ذهن استقلالی ها ماندگار شود.

مگر میشود یک استقلالی بازی آخر لیگ هشتم در مشهد و آن بازی پر استرس را به خاطر نداشته باشد؟!

سرمایه گذاری پاسارگارد

شرکت سرمایه گذاری پاسارگارد، اسپانسری بود که روی زیباترین کیت استقلال چاپ میشد. البته به خاطر حواشی ای که به واسطه لوگوی این شرکت به وجود آمد، فقط مدت کوتاهی نام این شرکت روی پیراهن استقلال چاپ شد.

شرکت سرمایه گذاری صدرا سیستم پاسارگاد، برای بازه زمانی کوتاهی در لیگ دوازدهم اسپانسر استقلال بود. لوگوی این شرکت شباهت زیادی به لوگوی پرسپولیس داشت به طوری که انگار لوگوی پرسپولیس روی پیراهن استقلال چاپ شده بود و این موضوع به مذاق استقلالی ها خوش نیامد.

البته برای تان احتمالا جالب خواهد بود اگر بدانید این اسپانسر از طریق رویانیان، مدیرعامل وقت پرسپولیس، به آبی ها معرفی شده بود. رویانیان می دانست باشگاه استقلال نیاز به اسپانسر دارد. او از این فرصت استفاده کرد و با یک شیطنت ریز مقدمات انجام شدن این قرارداد را فراهم کرد.

لوگو پرسپولیس لباس استقلال

 بازار مبل ایران 

در لیگ دوازدهم باز هم علی انصاری و این بار با برند بازار مبل ایران وارد صحنه شد تا اسپانسری استقلال را بر عهده بگیرد.

لباس استقلال در فصل 91/92، جزو زیباترین کیت های استقلال در سال های اخیر محسوب میشود.

استقلال در آن فصل واقعا یک تیم کهکشانی بود و ستاره های زیادی داشت. وجود بازیکنان بزرگ و محبوبی چون جواد نکونام، فرهاد مجیدی، خسرو حیدری و ... و قهرمانی استقلال در لیگ برتر با همین پیراهن،  موجب شده است که کیت استقلال 92 در ذهن آبی ها به خوبی ثبت شود.

همراه اول و ایرانسل

استفاده ی روز افزون جامعه از خدمات اپراتور های تلفن همراه موجب شده است تبلغات این شرکت ها در سطح وسیع تری انجام شود. همراه اول و ایرانسل در چند سال اخیر اسپانسر مشترک دو تیم استقلال و پرسپولیس بوده اند. هرچند هواداران این دو باشگاه علاقه ای به داشتن اسپانسر مشترک ندارند چرا که از نظر آن ها این اتفاق موجب عدم شفافیت در صورت های مالی میشود.

وضعیت اقتصادی این دو تیم به گونه ایست که مدیریت شان ترجیح میدهند یک اسپانسر پولدار داشته باشند.

های وب

جنجالی ترین اسپانسر استقلال در طول تاریخ، شرکت های وب بوده است.

فصل 1399/1400 برای استقلالی ها سال پر فراز و نشیبی بود، از مسائل مدیریتی و کادرفنی گرفته تا اسپانسر روی لباس استقلال!

های وب، یک شرکت ارائه دهنده اینترنت و خدمات ارتباطی است. در آن دوره وزیر ارتباطات شخصی به نام محمد جواد آذری جهرمی بود که علنا پرسپولیسی بودن خود را اعلام کرده بود و حتی در صفحه شخصی اینستاگرامی خود نیز کری خوانی هایی داشت. ارتباط شرکت های وب با وزیر ارتباطات باعث به وجود آمدن تنش های زیادی میان هواداران استقلال با اسپانسرشان شد. 

عدم تعهد شرکت های وب به قرارداد خود به باشگاه استقلال و نارضایتی شدید هواداران، بازیکنان و کادرفنی موجب شد مدیریت جدید برای فصل 1401 با این شرکت قطع همکاری کند. 

 کیت های استقلال در فصل 1401 طراحی زیبایی هم داشتند اما منقش شدن پیراهن استقلال به نام های وب موجب شده بود خیلی از استقلالی ها لباس استقلال بدون اسپانسر را به لباس استقلال با اسپانسر های وب ترجیح بدهند.

لباس تاج کلاسیک

لباس جدید استقلال را از کجا بخریم ؟

عمق معنای جمله ی "فوتبال یک عشق جنون آور است" را فقط یک عاشق فوتبال میتواند درک کند. هوادار که باشی به جایی میرسی که دوست دارید لباس تیم مورد علاقه تان را به تن کند و این عشق و علاقه را فریاد بزنید. 

خرید لباس همیشه حساسیت های خودش را دارد. از سلیقه و زیبایی و کیفیت گرفته تا قیمت لباس!

اگر شما هم به دنبال خرید لباس با کیفیت تیم خود از یک فروشگاه معتبر هستید ما به شما فروشگاه اینترنتی اسپورتتو، قطب لباس ورزشی فروشی کشور را به شما پیشنهاد می دهیم. 

آرشیو محصولات استقلال این فروشگاه بسیار کامل است و شما می‌توانید از لباس کلاسیک تاج تا جددیترین لباس استقلال را در آن پیدا کنید. کافیست در گوگل سرچ کنید: خرید لباس استقلال اسپورتتو 

ارسال سریع، کیفیت فوق العاده محصولات، خدمات مشتری پسند، تنوع محصولات زیاد، جشنواره های تخفیف، پاسخگویی سریع و جامع به مشتریان از ویژگی های این مجموعه به شمار میرود به نوعی که شما را از یک مشتری رهگذر به یک مشتری ثابت تبدیل میکند و اصلا دل تان نمی آید از فروشگاه دیگری خرید کنید.

کد تخفیف خرید لباس استقلال از فروشگاه اسپورتتو: ss1401

 

ارسال نظر: