نحوه تمیز کردن مبل پارچه ای بدون آب

کدخبر: 2380156

چه نوع مبل در خانه خود دارید؟ بسیاری از شما ممکن است مبل های پارچه ای داشته باشید زیرا این نوع مبل محبوب ترین است و دلایل آن کاملاً آشکار است. کاناپه های پارچه ای می توانند به راحتی با وسایل دیگر مانند میز و فرش در اتاق نشیمن هماهنگ شوند.

از همه مهمتر، مبل های پارچه ای نسبت به انواع دیگر مانند مبل های چرمی مقرون به صرفه تر هستند. با این حال، هیچ چیز کامل نیست، مبل های پارچه ای هم همینطور هستند. کاستی عمده کاناپه های پارچه ای این است که به سختی تمیز می شوند و اگر نخواهیم هزینه های سنگین مبل شویی را متحمل شویم باید راحی برای تمیز کردن مبل ها در خانه پیدا کنیم

اگر لکه‌ای روی سطح مبل پیدا کردید و سعی کنید آن را پاک کنید، به جای ناپدید شدن، ممکن است لکه بزرگ‌تر شود و مبل‌های شما نیز آسیب ببیند. برخی از مبل های پارچه ای را حتی نمی توان با آب تمیز کرد زیرا آب به داخل مبل نفوذ می کند و به آنها آسیب می رساند.

خبر خوب این است که هنوز راه‌های خوبی برای جلا دادن مبل‌ها بدون آب وجود دارد و هدف مقاله امروز همین است. Sparkling and Beyond نکات تمیز کردن آسانی را به شما می دهد تا مبل های پارچه ای شما زیبا و مرتب بمانند.

همانطور که قبلا اشاره کردیم، برخی از کاناپه های پارچه ای را نمی توان با آب تمیز کرد. دلایل ملموس تر این است که وقتی آب به داخل کاناپه ها نفوذ می کند، بالشتک داخل مبل ها و همچنین قطعات چوبی مانند ستون ها و قاب ها را مرطوب و خراب می کند.

اگر این اتفاق بیفتد تعمیر مبل ها مشکل است و فقط می توانید آن ها را با مبل های جدید تعویض کنید. بنابراین، پیدا کردن راه مناسب برای تمیز کردن مبل های پارچه ای بسیار مهم است.

خوشبختانه، پاسخ معمولاً در برچسب‌های آموزشی مبل شما نهفته است.

اگر برچسب "W" را نشان می دهد، این بدان معناست که مبل شما را می توان با آب تمیز کرد.

اگر برچسب "WS" را نشان می دهد، به این معنی است که می توانید از پاک کننده های مبتنی بر حلال یا مقدار کمی آب برای تمیز کردن استفاده کنید.

از سوی دیگر، برچسب "S" نشان می دهد که شما نمی توانید به هیچ وجه از آب استفاده کنید.

همچنین، برچسب "X" به این معنی است که هم پاک کننده آب و هم پاک کننده مبتنی بر حلال نباید برای تمیز کردن استفاده شود.

اگر مبل های شما اجازه تمیز شدن با آب را ندارند، ناامید نشوید. 3 راه جایگزین برای جلا دادن مبل‌هایتان جوش شیرین، سرکه یا الکل است – این محصولات می‌توانند مبل‌های شما را بدون آب به‌درستی جلا دهند.

جوش شیرین برای تمیز کردن انواع لکه های خانه حتی برای موکت شویی بسیار مورد استفاده قرار گرفته است. در مورد مبل پارچه ای، این پودر سفید جادویی نیز می تواند کار را انجام دهد. جوش شیرین می تواند لکه های کثیف را بدون آسیب رساندن به مبل از بین ببرد و همچنین بوی نامطبوع را از بین ببرد.

 برای تمیز کردن مبل ابتدا تمام سطح آن را جاروبرقی بکشید تا گرد و غبار آن پاک شود.

 یک لایه جوش شیرین روی کاناپه بپاشید و از یک اسکراب سفت برای مسواک زدن روی سطح استفاده کنید تا تمام کثیفی ها پاک شوند.

 قبل از اینکه جوش شیرین را با جاروبرقی بکشید، بگذارید یک ساعت روی مبل بماند.

مبل های پارچه ای را با سرکه تمیز کنید

سرکه یکی دیگر از محصولات طبیعی برای تمیز کردن مبل پارچه ای بدون خراب کردن آن است. هنگامی که سرکه با روغن زیتون مخلوط می شود، پاک کننده موثرتری می شود.

 مقداری سرکه و روغن زیتون را با مقادیر مساوی در یک بطری اسپری مخلوط کنید.

 مخلوط را روی سطح مبل بمالید و آن را با یک برس سفت به مدت 5 دقیقه بمالید.

 مخلوط سرکه را برای مدتی روی مبل بگذارید و از یک پارچه میکروفیبر برای پاک کردن باقی مانده مخلوط استفاده کنید.

images_1718823958_66732c16e559f.webp

الکل پاک کننده قوی تری برای مقابله با لکه های سخت تر است اگر روش های قبلی تمام کثیفی ها را پاک نمی کند. قبل از استفاده از الکل، دستورالعمل های سازنده را بخوانید تا مطمئن شوید که مبل شما آب داخل الکل را جذب نمی کند. در غیر این صورت، آب ممکن است به کاناپه آسیب برساند.

 یک بطری اسپری را با الکل پر کنید.

 فاصله کمی از اسپری داشته باشید و الکل را روی مبل بمالید. به یاد داشته باشید که هنگام انجام این کار از ماسک و دستکش استفاده کنید.

 قبل از استفاده از پارچه یا دستمال کاغذی تمیز دیگری برای پاک کردن باقیمانده‌ها، سطح مبل را با یک پارچه تمیز کنید.

نتیجه

کاناپه های پارچه ای با قیمتی مقرون به صرفه برای دکوراسیون خانه عالی هستند. با این حال، فرآیند تمیز کردن ممکن است کمی پیچیده تر باشد زیرا نمی توان از آب برای برخی از انواع مبل پارچه ای استفاده کرد.

بنابراین، قبل از تمیز کردن، برچسب دستورالعمل مبل پارچه ای را بررسی کنید تا مطمئن شوید که روش تمیز کردن شما به کاناپه آسیب نمی رساند.

اگر کاناپه را نمی توان با آب تمیز کرد، می توانید از جوش شیرین یا ترکیبی از سرکه و روغن زیتون به عنوان اقدامات جایگزین استفاده کنید.

برای کثیفی بیشتر، می توانید از الکل نیز برای پاک کردن آن استفاده کنید. امیدواریم این اطلاعات به شما کمک کند تا مبل های خود را به درستی جلا دهید.

این مقاله به سفارش قالیشویی نوآوران متخصص شستشوی فرش دستباف در تهران تهیه شده است.

 

ارسال نظر: