بایدن: وضعیت ابتلا و تلفات کرونا در آمریکا نگران‌کننده است

کدخبر: 2365329

نامزد دموکرات ریاست جمهوری آمریکا که توسط رسانه‌های آمریکایی پیروز انتخابات برآورد شده، درباره شدت گرفتن شمار تلفات ویروس کرونا در آمریکا ابراز نگرانی کرد و از ترامپ خواستار پاسخ فوری شد.

«جو بایدن» بار دیگر با تاکید بر اینکه او «رئیس‌جمهور منتخب آمریکا» است، در دو پیام توییتری درباره شدت گرفتن موارد ابتلا، بستری و کشته شدن افراد بر اثر ابتلا به ویروس کرونا به شدت هشدار داد.

جو بایدن کاندیدای حزب دموکرات که توسط رسانه‌های آمریکایی پیروز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خوانده شده است، درباره رکوردزنی‌های اخیر موارد روزانه ابتلا و مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا واکنش نشان داد و دونالد ترامپ را مخاطب قرار داد.

وی در دو پیام توییتری نوشت: «من درباره افزایش گزارش شده درباره موارد ابتلا، بستری شدن و تلفات کووید-19 به شدت نگرانم. این بحران، به پاسخ قوی و فوری (دولت) فدرال نیاز دارد که در حال حاضر متاسفانه وجود ندارد».

بایدن در توییت دوم با مخاطب قرار دادن مردم و همچنین دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا تصریح کرد: «من رئیس‌جمهور منتخب هستم اما تا سال آینده رئیس‌جمهور نیستم. کووید-19 توجهی به تاریخ‌های تقویم ندارد و همین حالا دارد افزایش پیدا می‌کند. همین امروز توسط دولت کنونی به اقدام فوری نیاز است».

توییت‌های این سیاستمدار آمریکایی درباره ویروس کرونا و همچنین اعلام مجدد او درباره پیروزی وی در انتخابات در شرایطی منتشر شده که طبق جدیدترین آمار دانشگاه «جانز هاپکنیز»، در ۲۴ ساعت گذشته با مرگ دست‌کم یکهزار و۴۶۶ مورد جدید، شمار قربانیان ویروس کرونا در ایالات متحده به ۳۳۲ هزار و ۶۱۹ نفر افزایش یافت.

این آمار و ارقام همچنین نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت گذشته با ابتلای دست‌کم ۱۸۵ هزار و ۱۸۶ مورد جدید، مجموع مبتلایان به این ویروس در آمریکا به ۱۰ میلیون و ۷۳۷ هزار و ۳۳۵ نفر رسید.

تاکید دوباره نامزد دموکرات‌ها بر اینکه او «رئیس‌جمهور منتخب» است، هم با توجه به عدم پذیرش شکست از جانب دونالد ترامپ نامزد جمهوری‌خواهان و در جریان بودن برخی اقدامات حقوقی، با واقعیات همخوانی ندارد چرا که بایدن زمانی می‌تواند خود را پیروز قطعی انتخابات بداند که توسط مجمع گزینندگان (الکترال کالج) به عنوان رئیس‌جمهور تعیین شود.

«خبرگزاری فارس»

ارسال نظر: