رئیس کمیسیون عمران مجلس: ساخت روزانه دو هزار و ۷۰۰واحد مسکن

کدخبر: 2373653

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: برای اجرای طرح جهشولید مسکن که به مراتب سخت تر از تصویب آن است جدیت و همراهی تمام اعضای کابینه دولت الزامی است و نه تنها وزارت راه و شهرسازی بلکه همه ارکان دولت باید در اجرای این طرح مشارکت بالا داشته باشند.

 محمد رضایی کوچی رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در پی تلاش بیش از یکسال کمیسیون عمران و همکاری نمایندگان مجلس و پیگیری اعضا شورای نگهبان طرح تولید مسکن در شورای نگهبان تصویب نهایی شد؛ گفت: این طرح با تصویب شورای نگهبان توسط رییس مجلس شورای اسلامی طی هفته جاری به عنوان یک قانون ابلاغ خواهد شد.

وی افزود: برای اجرای طرح جهشولید مسکن که به مراتب سخت تر از تصویب آن است جدیت و همراهی تمام اعضای کابینه دولت الزامی است و نه تنها وزارت راه و شهرسازی بلکه همه ارکان دولت باید در اجرای این طرح مشارکت بالا داشته باشند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: این کمیسیون کاملا بر اجرای طرح نظارت خواهد داشت و راه و شهرسازی به عنوان مجری و نماینده دولت موظف است برنامه‌های این طرح را هر چه سریعتر به کمیسیون عمران ارایه کند.

رضایی از عزم کمیسیون عمران مجلس و همه نمایندگان برای اجرایی شدن این طرح خبر داد و تصریح کرد: همت همه بر این خواهد بود که ساخت یک میلیون واحد در سال روی زمین نماند چرا که نیاز کنونی کشور می‌طلبد چنین طرحی به اجرا برسد.

وی با مهیا خواندن زمینه اجرایی شدن این طرح در کشور، افزود: با وجود مصالح ساختمانی مورد نیاز و نیروی کار موجود در کشور ساخت این میزان مسکن شدنی خواهد بود.

این نماینده مردم در مجلس بیان کرد: امروز وزیر مسکن و شهرسازی رسالت سنگینی بر عهده دارد و برای یک میلیون واحد در سال باید به صورت متوسط روزانه دو هزار و ۷۰۰واحد مسکن را عملیاتی کند و از آنجا که ساخت این میزان مسکن با تصویب شورای نگهبان به قانون تبدیل شده است وزارت راه و شهرسازی موظف است راهکار‌های اجرایی این طرح را هرچه سریعتر به کمیسیون ارایه نماید.

رضایی با بیان این مطلب که مجلس کاملا بر اجرا نظارت دارد، گفت: یکی از مزیت‌های اجرای این طرح مناطق محروم و مناطقی است که مردم شرایط سخت تری دارند از این رو نظارت مجلس کمک شایانی به جدیت در اجرای این طرح خواهد کرد.

 

منبع: خبرگزاری دانشجو
ارسال نظر: