قالیباف: دولت به دنبال اصلاح لایحه حجاب است

کدخبر: 2376714

رئیس مجل شورای اسلامی گفت: دولت در حال حاضر نظری برای اصلاح لایحه قضایی عفاف و حجاب دارد و ما در مجلس تا زمانی که لایحه نهایی از سمت دولت به دست ما نرسد نمی توانیم چیزی را اعلام وصول کرده و بررسی نماییم.

نسیم آنلاین: حجت الاسلام محمدتقی نقدعلی، نماینده خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی، روز یکشنبه در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی درباره لایحه عفاف و حجاب اظهار داشت: دولت می‌خواهد اصلاحات و انتقاداتی که مورد نظر مردم بوده را در این لایحه اعمال کند.

وی با بیان اینکه ایرادهای جدی به این لایحه وارد است، افزود: لایحه عفاف و حجاب از سوی قوه قضاییه تنظیم شده اما دلسوزان نظام و عموم مردم به آن نقدهایی دارند.

این نماینده مجلس ادامه داد: انتظار می‌رود رئیس مجلس شورای اسلامی در این زمینه برای افکار عمومی توضیحاتی ارایه دهد زیرا در نزد مقام معظم رهبری نیز قول دادید تا لایحه عفاف و حجاب به صورت فوری در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار گیرد.

نقدعلی این پرسش را مطرح کرد که آیا لایحه عفاف و حجاب به دولت بازمی گردد تا اصلاحات صورت گیرد و یا در مجلس این کار انجام می شود.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس در پاسخ به تذکر نماینده خمینی شهر اظهار داشت:‌ لایحه عفاف و حجاب در قوه قضاییه تنظیم شده و به دولت رفته است؛ دولت نیز در حال بررسی و رسیدگی به این لایحه است. اکنون نیز دولت در نظر دارد که آن را اصلاح کند ما نیز در مجلس شورای اسلامی تا زمانی که لایحه نهایی به دست ما نرسد نمی‌توانیم آن را اعلام وصول کنیم.

رئیس مجلس ادامه داد: عده‌ای می‌گویند چرا مجلس شورای اسلامی کاری نکرده است که باید گفت هنوز لایحه در دست دولت است و بررسی آن در دولت ادامه دارد هر موقع این لایحه به مجلس بیاید حتما در مجلس اعلام وصول شده و مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.

قالیباف گفت: هر زمان که لایحه دو فوریتی عفاف و حجاب به مجلس بیاید، آن را بررسی می کنیم؛ من در ملاقاتم با رهبر انقلاب نیز به این موضوع اشاره کردم.

ارسال نظر: