قالیباف: افزایش سرمایه شرکت‌ها در بورس مؤثر است

کدخبر: 2360071

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: لایحه دوفوریتی افزایش سرمایه شرکت‌های پذیرفته شده دربورس اوراق بهادار و فرابورس ایران در تکمیل طرح‌ها و در هدایت نقدینگی به سمت تولید می‌تواند مؤثر باشد

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی پس از تصویب جزئیات لایحه دوفوریتی افزایش سرمایه شرکت‌های پذیرفته شده دربورس اوراق بهادار و فرابورس ایران از طریق سلب حق تقدم، اظهار داشت: ماده 3 این لایحه به کمیسیون ارجاع شد که پس از بررسی کمیسیون ادامه این قانون تکمیل خواهد شد.

وی افزود: لایحه دوفوریتی افزایش سرمایه شرکت‌های پذیرفته شده دربورس می‌تواند در بستر بازار سرمایه به ویژه در حوزه رونق تولید بسیار مؤثر باشد و به فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان در رونق کسب و کار به ویژه در تأمین سرمایه در گردش مجموعه‌های تولیدی که مشکل جدی و اساسی آنها است، کمک بزرگی کند.

قالیباف تاکید کرد: این لایحه در تکمیل طرح‌ها و در هدایت نقدینگی به سمت تولید می‌تواند مؤثر باشد و امیدواریم کمیسیون بتواند با اولویت آن ماده را بررسی کند و به صحن بیاید تا هر چه زودتر دولت محترم این کار را شروع کند.

رئیس مجلس خاطرنشان کرد: البته تأکید ما بر این است که در حوزه اجرا دولت هم تلاش خود را صورت دهد با توجه به اینکه این لایحه مربوط به خود دولت بوده، مجلس هم همکاری کرده و ان‌شاءالله بتوانیم اثر آن را در حوزه کلان کشور ببینیم.

«خبرگزاری فارس»

ارسال نظر: