عزم مجلس برای بررسی لایحه حجاب در کمترین زمان ممکن

کدخبر: 2377091
خبرنگار:

محمد باقر قالیباف: مجلس مصمم است در کمترین زمان ممکن این لایحه را دنبال کند و ما بر خود فرض می دانیم که در بررسی این موضوع حتی یک روز تأخیر نداشته باشیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که ما در هر سه قوه باید با هماهنگی و همدلی کار را پیش ببریم تاکید کرد: اگر خروجی این هماهنگی به هم افزایی منجر نشده و مردم از آن منفعت نبرند، هیچ دستاوردی نخواهیم داشت.

به گزارش ایسنا به نقل از خانه ملت، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست مشترک مسئولان عالی قوه قضائیه با نمایندگان مجلس شورای اسلامی با حضور حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضائیه در محل این قوه برگزار شد، ضمن تبریک هفته قوه قضائیه به مجموعه دستگاه قضا، شورای عالی قضایی و قضات شریف و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر به ویژه شهید دکتر بهشتی (ره)، گفت: منافقان در ابتدای انقلاب، چهره ها، عناصر و ارکان مهم کشور را شناسایی کرده و همه آنها را هدف ترور قرار دادند و انصافاٌ همه دیدیم که دیگر چهره ای مانند شهید بهشتی تکرار نشد.

همدلی قوا باید منجر به هم‌افزایی و کسب منفعت مردم شود

وی در ادامه با اشاره به اهمیت دو قوه قضائیه و مقننه برای حل مشکل مردم، عنوان کرد: ما در هر سه قوه باید با هماهنگی و همدلی کار را پیش ببریم و اگر خروجی این موضوع منجر به هم افزایی نشده و مردم از آن منفعت نبرند، هیچ دستاوردی نخواهیم داشت.

مردمی‌سازی مبارزه با فساد در تمامی ابعاد

با تصویب قانون حمایت از گزارشگران فساد قالیباف با اشاره به تصویب قانون حمایت از گزارشگران فساد در مجلس، گفت: هم اکنون این قانون میان مجلس، هیئت عالی نظارت و شورای نگهبان در رفت و آمد است که البته در نهایت بخش اصلی این مصوبه در معرض ابلاغ است و این قانون در کنار مبارزه با فساد، برخی رفتارهای سوءاستفاده گرانه تعداد معدودی از افراد را نیز از بین می‌برد.

رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان در ادامه با اشاره به تأکید رهبر انقلاب برای مردمی سازی با بیان اینکه این قانون، مبارزه با فساد را در تمامی ابعاد مردمی سازی خواهد کرد، اظهار کرد: ما نیز بسیار تلاش کرده‌ایم که این موضوع باعث افزایش تعداد پرونده های قوه قضائیه نشود؛ این قانون یک فرصت است که اگر قوای مقننه و قضائیه با محوریت قوه قضائیه در این بخش به درستی کار را پیش ببرند، می توان آثار خوبی از نتیجه آن دریافت کرد.

مجلس در کمترین زمان ممکن لایحه عفاف و حجاب را دنبال می‌کند

رئیس قوه مقننه در ادامه با اشاره به لایحه حمایت از عفاف و حجاب گفت: معتقدیم اگر این لایحه با پختگی لازم پیگیری نشده و با دقت پیش نرود و همه ساحت های عفاف و حجاب در آن دیده نشود و صرفا برای جرم انگاری قانون گذاری شود و حتی در جرم انگاری نیز دقت و توجه نداشته باشیم، کار عجله ای انجام داده و صرفا رفع تکلیف کرده‌ایم و در ادامه با مشکل پیچیده تری مواجه خواهیم بود که برای دشمن فرصت ایجاد کرده و دل خانواده شهدا و ملت ایران را خواهد شکست.

وی در عین حال یادآور شد: مجلس مصمم است در کمترین زمان ممکن این لایحه را دنبال کند و ما بر خود فرض می دانیم که در بررسی این موضوع حتی یک روز تأخیر نداشته باشیم و اگر تأخیری در جریان آن ایجاد کنیم در پیشگاه خداوند و شهدا مسئول هستیم وباید به گونه ای عمل کنیم که بررسی این لایحه به صورت دقیق و قاطع پیش برود.

با کسانی که برای مبارزه با حکم خدا به صحنه آمده و پرده دری می کنند باید محکم و قاطع برخورد کنیم

قالیباف با تاکید برکار فرهنگی در موضوع عفاف و حجاب، گفت: البته با کسانی که با هدف مبارزه با حکم خدا به صحنه آمده و پرده دری می‌کنند باید محکم و قاطع برخورد کنیم تا نقش بازدارندگی نیز داشته باشد و با قانون ادب شوند. وی در ادامه با بیان این که همه ما در مجلس طی بررسی لایحه برنامه هفتم قصد کمک به قوه قضائیه را داریم به توضیحات معاون اول قوه قضائیه درباره برخی ساختمان ها فرسوده این قوه که محل رسیدگی به پرونده هاست اشاره کرد و گفت: ظاهر یک دادگاه نیز بخشی از هیمنه و قدرت قوه قضائیه است و امیدوارم در این زمینه تصمیم های خوبی گرفته شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان اظهار کرد: افزایش سقف بودجه خط قرمز است اما با احتساب همه محدودیت ها، تلاش داریم در جریان بررسی برنامه هفتم به این موضوعات نیز توجه کنیم تا ان شاء الله رضایت مردم که تبلور رضایت الهی است را کسب کنیم.

 

 

 

ارسال نظر: