یادی از شهید بهشتی در «عبای سوخته»

کدخبر: 2377111
خبرنگار:

کتاب «عبای سوخته» بیش از ۷۰ برش از زندگی و احوالات شهید آیت‌الله محمدحسین بهشتی توسط انتشارات شهیدکاظمی روانه بازار شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، سال‌ها قبل در شامگاه هفتم تیرماه 1360 با انفجار یک بمب قوی توسط منافقین در سالن اجتماعات حزب جمهوری اسلامی واقع در سرچشمه تهران فاجعه بزرگی رخ داد که در آن 72 تن از بهترین فرزندان ایران اسلامی به شهادت رسیدند و عده‌ای نیز مجروح شدند. آیت‌الله سید محمد حسینی بهشتی عالم مجاهدی که در آن زمان رئیس قوه قضائیه بود؛ ولی شخصیت علمی، فکری و معنوی او موجب شده بود همه او را قوی‌ترین بازوی امام خمینی بدانند. شخصیت کم نظیر آیت الله بهشتی و مدیریت و تدبیر او موجب شد دشمنان در صدد نابود ساختن او برآیند و این جنایت توسط گروهک تروریستی منافقین در شامگاه هفتم تیرماه 1360 عملی شد.

کتاب «عبای سوخته» بیش از 70 برش از زندگی و احوالات شهید آیت‌الله محمدحسین بهشتی است. برگ‌هایی اگر چه کوتاه از زندگی این شخصیت برجسته انقلاب؛ اما سراسر قابل تأمل و اثرگذار.

در بخشی از کتاب آمده است:

حاج آقا قرائتی می‌گوید: فرزند آقای بهشتی در منزل ما مهمان بود. به ایشان گفتم: «خاطره‌ای از پدرتان تعریف کنید.» گفت: «وقتی در کشور آلمان بودیم به قبرستانی رفتیم که قبر مارکس هم در آنجا بود. در قبرستان دوتا سگ داشتند می‌رفتند. کسی که همراه ما بود به پدرم گفت: این دو سگ دارند می‌روند سر قبر مارکس فاتحه بخوانند. پدرم بلافاصله گفت: اگر ما با فکر مارکس مخالف هستیم، نباید به او توهین کنیم. ادب در کلام لازم است، چه فرد کافر باشد چه مسلمان.»

کتاب «عبای سوخته» در 95 صفحه در سال 1401 با شمارگان هزار نسخه و با قیمت 30 هزار تومان توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شده است.علاقه‌مندان برای مشاهده و تهیه این کتاب، بعد از انتشار می‌توانند از وبگاه من و کتاب و همچنین از طریق ارسال نام کتاب به سامانه پیام کوتاه 3000141441 کتاب را تهیه نمایند.

 

ارسال نظر: