سریال «عزالدین قسام» پخش می‌شود

کدخبر: 2378260
خبرنگار:

همزمان با پیروزی‌های مقاومت در برابر رژیم صهیونیسیتی، سریال «عزالدین قسام» از شبکه تماشا پخش خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، همزمان با عملیات نیروهای مقاومت فلسطین با نام عملیات بزرگ طوفان‌الاقصی در سرزمین‌های اشغالی علیه ارتش رژیم صهیونیستی و این پیروزی تاریخی مقاومت سریال «عزالدین قسام» از امروز ساعت ۱۸ روی آنتن شبکه تماشا می‌رود.

سریال عزالدین قسام، سریال سوری به کارگردانی هیثم حقی و محصول سال ۱۹۸۷ است. این سریال در ژانر درام و حماسی ساخته شده و در آن بازیگران شناخته شده و قدیمی سوری و لبنانی همچون  اسعد فدا، مونا واصف، ادیب قدورا، عبدالهادی الصباغ، حسین ابوحمد، جهاد سعد بازیگران این سریال خاطره انگیز و ماندگار هستند.

این سریال درباره زندگی و مبارزات عزالدین قسام مبارزه فلسطینی است. شیخ القسام در این دوره تاریخی از سوریه، شهر ساحلی جبله، به فلسطین آمد و از مقابل فرانسوی‌ها که حکم اعدام او را صادر کردند، فرار کرد.

شیخ القسام شروع به مبارزات خود بر علیه اشغالگران اسرائیل و انگلیس کرد و در سال ۱۹۲۱ شیخ توانست هسته‌های مقاومتی را در برابر اشغالگری انگلیس و اسرائیل ایجاد کند که نبردها و رویارویی‌های زیادی را برای آزادسازی سرزمین انجام داد و نهایت شیخ القسام و اکثر اعضای گروهش به شهادت رسیدند.

سریال «عزالدین قسام» هر روز ساعت ۱۸ و بازپخش آن ساعات ۱۲ و ۲۴ از شبکه تماشا پخش خواهد شد.

ارسال نظر: