توکلی: سهمیه فرزندان اعضای هیات علمی خلاف قانون اساسی است

کدخبر: 2374283
خبرنگار:

احمد توکلی در نامه‌ای به رئیس جمهور با اشاره به مصوبه‌ی شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص امتیاز به فرزندان اعضای هیات علمی دانشگاه از رئیسی خواست به عنوان رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی اصلاح این مصوبه را در دستور کار قرار دهد

نسیم‌آنلاین: رئیس هیات مدیره دیده‌بان شفافیت و عدالت در نامه‌ای به رئیس جمهور نسبت به سهمیه‌ی فرزندان اعضای هیات علمی اعتراض کرد. احمد توکلی در نامه‌ای به رئیس جمهور با اشاره به مصوبه‌ی شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص امتیاز به فرزندان اعضای هیات علمی دانشگاه از رئیسی خواست به عنوان رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی اصلاح این مصوبه را در دستور کار قرار دهد 
متن این نامه بدین شرح است:
برادر ارجمند جناب آقای رئیسی
رئیس‌جمهور و رئیس محترم شورای عالی انقلاب فرهنگی

سلام‌علیکم
به اطلاع می‌رساند داوطلبان آزمون‌های سراسری و خانواده‌های آنها نسبت به امکانات و سهمیه‌ها برای افرادی خاص معترض هستند.

یکی از این امتیازها که به امتیاز اعضای هیئت علمی مشهور است امکان تغییر رشته و انتقال فرزندان اعضای هیئت علمی است. این نوع امتیازهای خاص خلاف قانون اساسی است. دیوان عدالت اداری این مصوبه را از مصادیق نقض بند ۹ اصل ۳ قانون اساسی دانسته و دو بار حکم لغو آن را صادر کرده است اما هر بار پس از لغو این مصوبه، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی دستور داده تا اجرای این مصوبه غیرقانونی تداوم یابد.

همچنین 11 ایراد مصوبه ضوابط ساماندهی سنجش و پذیرش (مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی) که دیده‌بان شفافیت و عدالت پیش از این طی نامه شماره 712-100-د مورخ 27/07/1400 به اطلاع شما رساند و جنابعالی طی نامه شماره 81005 مورخ 29/07/1400 دستور بررسی مجدد آن را صادر نمودید، همچنان پابرجاست؛ اما دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی اصرار دارد که اجرایی گردد.
شعار جنابعالی در انتخابات مبارزه با فساد، رعایت عدالت و جلوگیری از رانت و ویژه‌ خواری بوده است لذا با عنایت به این موارد دستور فرمایید در راستای اجرای عدالت و جلوگیری از تبعیض در نخستین جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی که با همت جنابعالی و حضور مستمر شما فعال گردیده است، نسبت به اصلاح مصوبات یادشده اقدام عاجل صورت پذیرد.

با تشکر
احمد توکلی
رئیس هیات مدیره دیده بان شفافیت و عدالت

 

منبع: نسيم آنلاين
ارسال نظر:

  • مرضیه
    0

    درود بر شرفت دکتر توکلی