شهردار لندن: هرچه سریع‌تر لندن قرنطینه شود

کدخبر: 2361824

صادق خان از دولت بوریس جانسون خواست هرچه سریع‌تر محدودیت‌های کرونایی را بار دیگر به شهر لندن بازگرداند در غیر این صورت اوضاع از کنترل خارج می‌شود.

صادق خان، شهردار لندن خواستار آن شد تا از روز دوشنبه (فردا) پیش از آنکه کنترل اوضاع از دست خارج شود محدودیت‌های کرونایی به این شهر بازگردد.

گفته می‌شود صادق خان به بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس، هشدار داده است چنانچه محدودیت‌های جدید کرونایی در لندن در اسرع وقت اعمال نشود اوضاع از کنترل خارج می‌شود. گزارش‌ها حاکی از آن است که این شهردار تلاش می‌کند علی‌رغم فشار‌های دولت مردم را به ماندن در خانه و کار از راه دور تشویق کند.

به گفته کارشناسان، لندن تنها دو یا سه روز با رسیدن به اوج شیوع کرونا فاصله دارد.

بر اساس برنامه‌ای که صادق خان اعلام کرده است از ساعت ده شب به بعد تجمع در رستوران‌ها و مراکز تفریحی و همچنین تجمع‌های خانوادگی ممنوع می‌شود.

بنا بر اعلام مقامات بهداشتی «نرخ R» - میانگین تعداد عفونت‌های ثانویه ویروس کرونا که یک فرد ایجاد می‌کند - در لندن و سایر مناطق انگلیس بالای یک است. این بدان معنی است که همه گیری در حال تسریع و اوضاع در معرض خطر خارج شدن از کنترل است.

این خبر در حالی اعلام می‌شود که جانسون پیش‌تر هشدار داده بود که انگلیس «شاهد ورود موج دوم کروناست و این امر اجتناب ناپذیر است».

طبق آمار رسمی دولت انگلیس روز شنبه تعداد کل افرادی که آزمایش کووید-۱۹ آن‌ها مثبت شده در مجموع به ۳۵۸، ۳۹۰ نفر رسیده است. از این تعداد در مجموع ۴۱۷۵۹ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از ابتدای شیوع کرونا در انگلیس انتقادات بسیاری به سیاست‌های مقابله‌ای دولت با این بیماری وجود داشت. بسیاری بر این باور هستند که دولت بسیار دیر عمل کرده و همین موضوع سبب شده است آمار ابتلا به شدت بالا برود.

«باشگاه خبرنگاران جوان»

ارسال نظر: