اسکوچیچ تا شهریور جایی نمی‌رود

کدخبر: 2375384

براساس اساسنامه فدراسیون انتخاب سرمربی تیم ملی فوتبال توسط هیات رئیسه صورت می‌گیرد. با توجه به اینکه هیات رئیسه از حد نصاب افتاده، تا انتخاب اعضای جدید قانونا امکان تشکیل جلسه و تعیین سرمربی جدید وجود ندارد.

نسیم‌آنلاین؛ محمد حیدررضایی: ۱۰ خرداد مجمع عمومی فدراسیون سراجی را از  هیات رئیسه فدراسیون کنار گذاشت. با این تصمیم تعداد اعضای  هیات رییسه از حد نصاب افتاد و قانونا امکان تغییر سرمربی تیم ملی وجود ندارد. به این ترتیب اسکوچیچ حداقل تا شهریور سرمربی تیم ملی خواهد بود.

کمیته‌ی فنی فدراسیون فوتبال در شرایطی خبر رد صلاحیت و برکناری دراگان اسکوچیچ، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران را منتشر کرد که مسئولیت این کار با هیئت رئیسه ی فدراسیون است؛ درحالی که هیئت رئیسه ی این فدراسیون امکان برگزاری جلسه ندارد.

مطابق ماده ۳۶ اساسنامه‌ی فدراسیون، برای رسمیت یافتن جلسات، حضور دو سوم اعضا، معادل ۸ از ۱۱ نفر، ضروری است. با عزل عزیزی خادم و به دنبال آن ممنوعیت حضور بهاروند و مهرعلی، نواب رئیس فدراسیون، تعداد اعضای هیئت رئیسه از ۱۱ به ۸ نفر رسید. مجمع فدراسیون فوتبال در تاریخ ۱۰ خردادماه برگزار شد و اعضای آن به عزل سراجی، دیگر عضو هیئت رئیسه رای دادند. با این اتفاق، تعداد اعضای هیئت رئیسه به ۷ نفر کاهش یافت و دیگر هیئت رئیسه به صورت قانونی توان تصمیم گیری ندارد.

این‌ها در شرایطی است که شهره موسوی، عضو دیگر هیئت رئیسه در زندان به سر می برد و برای حضور در جلسات با محدودیت روبه روست.

با همه‌ی این شرایط، چندماه تا آغاز جام جهانی، تیم ملی فوتبال وارد بحران بزرگ و خود ساخته ای شده است. این بحران که نتیجه ی بی تدبیری مجمع عمومی و کل فدراسیون فوتبال و بی توجهی آن ها به اساسنامه است، ممکن است منجر به بروز فاجعه ی ملی در ورزش کشور شود.

ارسال نظر: