ژاپن برای کمک به رفع مشکلات برجام، اعلام آمادگی کرد

کدخبر: 2370159

وزیر خارجه ژاپن طی یک نشست خبری در توکیو اعلام کرد، این کشور در نظر دارد برای حل مشکلات بر سر راه اجرای کامل برجام به «تلاش‌های فعالانه دیپلماتیک» دست بزند.

«توشیمیتسو موتگی» وزیر خارجه ژاپن درباره ازسرگیری اجرای همه بندهای برجام در دولت جو بایدن و رفع موانع پیش روی این توافق هسته‌ای ابراز امیدواری کرد.

بنا بر گزارش پایگاه خبری «اِنی»، وزیر خارجه ژاپن روز سه شنبه (امروز) در یک نشست خبری در توکیو پایتخت این کشور درباره برجام و موضع ژاپن در قبال این توافق اظهارنظر کرد.

«توشیمیتسو موتگی» وزیر خارجه ژاپن در نشست خبری خود در توکیو اعلام کرد که این کشور درصدد پیگیری فعالانه به منظور رفع موانع اجرای برجام است.

این دیپلمات ارشد ژاپنی گفت: «کشور ما در نظر دارد که بنا بر روابط مبتنی بر اتحاد خود با ایالات متحده و همچنین روابط به طور سنتی خوب خود با ایران، به تلاش‌های فعالانه دیپلماتیک دست بزند».

توشیمیتسو موتگی تاکید کرد، برای ژاپن رصد چگونگی توسعه روابط ایالات متحده و ایران در دوره ریاست جمهوری جو بایدن یک موضوع ضروری است.

وزیر خارجه ژاپن همچنین درباره ازسرگیری اجرای کامل برجام ابراز امیدواری کرد.

اظهارات این مقام ارشد ژاپن در شرایطی مطرح شده که دولت آمریکا در زمان ریاست جمهوری دونالد ترامپ در اقدامی غیرقانونی و به رغم پایبندی ایران به برجام، از این توافق خارج و شدیدترین تحریم‌ها را علیه ایران اعمال کرد.

به دنبال خروج آمریکا و عدم اجرای وعده‌ها و تعهدات کشورهای اروپایی عضو این توافق، ایران طبق بند ۳۶ برجام ۵ گام برای کاهش تعهدات برداشت و اعلام کرد، هر زمان دیگر امضاکنندگان توافق تعهداتشان را اجرا کنند، ایران هم اقدام مشابه انجام می‌دهد.

 

منبع: فارس
ارسال نظر: