چرا ماشین لباسشویی ، لباسها را تمیز نمیشوید؟!

کدخبر: 2375498

ماشین لباسشویی در گذشته به عنوان یکی از دستگاه‌های تجملاتی در نظر گرفته می شد ، اما امروزه این دستگاه های مدرن باعث آسان شدن کارها و یکی از ملزومات زندگی در نظر گرفته می شوند، البته تا زمانی که به درستی کار کنند ، زیرا ماشین لباسشویی به دلیل ساختار پیچیده‌ و قطعات مختلفی که دارند ممکن است دچار خرابی یا مشکلاتی شوند. تمیز نشدن لباس ها پس از شستشو در ماشین لباسشویی یکی از ایرادات شایعی است که کاربران زیادی با آن مواجه شده و از آن شکایت دارند.

 

 

دلایل تمیز نشدن لباس ها پس از شستشو در ماشین لباسشویی

 

 

1 - پایین بودن کیفیت مواد شوینده یا آب

 

 

رایج ترین دلایلی که باعث تمیز نشدن لباس ها پس از شستشو در ماشین لباسشویی می شود ، استفاده از مواد شوینده بی کیفیت یا پایین بودن کیفیت آب است . در صورتی که به تازگی ماشین لباسشویی خود را به منبع آب وصل کرده‌اید، مثلاً پس از نقل مکان به خانه جدید و در مورد کیفیت آب آن منطقه شک دارید شستشو را با شستن لباس هایی که دیگر به آنها نیازی ندارید، انجام دهید تا کیفیت آب را بررسی کنید .

اگر پس از شستشو آثار زنگ زدگی ، کثیفی و موارد دیگر بر روی لباس باقی مانده باشد ، احتمالا در نتیجه کیفیت آب منطقه پایین است . یک راه حل خوب برای این مشکل استفاده از فیلتر های ماشین لباسشویی برای آب است که باعث تصفیه آب ورودی به دستگاه شده و از ورود کثیفی ها بر روی لباس و خراب شدن تجهیزات جلوگیری می کنند.

در مورد مواد شوینده ماشین لباسشویی باید بگوییم که افراد زیادی سعی می کنند با خرید مواد شوینده ارزان قیمت و بی کیفیت پول خود را پس انداز کنند . اما مواد شوینده بی کیفیت می تواند علاوه بر تمیز نشدن لباس ها باعث ایجاد مشکل در تجهیزات ماشین لباسشویی نیز شوند.

 

 

2 - خرابی تجهیزات ماشین لباسشویی

 

 

اگر علت شستشوی ضعیف لباس ها توسط ماشین لباسشویی خرابی های پنهان در دستگاه باشد وضعیت می تواند بسیار جدی تر شود . همه مدل های ماشین لباسشویی دارای سیستم تشخیص عیب یابی نیستند، به همین دلیل هنگامی که تجهیزات دستگاه به طور کامل خراب می‌شوند ممکن است کیفیت شستشو نیز کاهش یابد . معمولاً خرابی هایی که بر شستشوی دستگاه تاثیر می گذارند عبارتند از:

 

 

- خرابی و شکستگی المنت گرمایش در ماشین لباسشویی

- کشیده شدن تسمه محرک دستگاه

- فرسودگی بلبرینگ های ماشین لباسشویی و...

 

 

در صورتی که لباس ها پس از شسته شدن سرد بوده و یا درب دستگاه هنگام شستشو و آبکشی عرق میکند ، به احتمال زیاد شستشو در آب سرد انجام می شود که این مشکل به دلیل خرابی المنت است . با توجه به اینکه دستگاه آب را گرم می کند به این معنی است که قادر به شستشوی عادی منسوجات نخواهد بود در این هنگام باید سنسور یا المنت تعویض شود.

کیفیت شستشو ممکن است به دلیل کشیده شدن تسمه محرک به تدریج کاهش یابد. در صورتی که ماشین لباسشویی شما قدیمی است و دستگاه توسط تسمه هدایت می شود ، باید دیواره پشتی دستگاه را برداشته و تسمه را با یک تسمه جدید جایگزین کنید. بهتر است برای این کار از افراد ماهر و متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

ماشین های لباسشویی که بیش از پنج سال است کار می کنند اغلب ممکن است خرابی های جدی تری را در ارتباط با مکانیزم های درام تجربه کنند. یکی از ناخوشایندترین خرابی ها از بین رفتن یاتاقان یا بلبرینگ ها است. در این صورت درام در حین چرخش شروع به کوبیدن و سر و صدای غیر معمولی می کند و هرچه آسیب بیشتر باشد صدای دستگاه بلندتر است. در نتیجه درام نمی تواند با سرعت لازم برای شستشوی با کیفیت چرخیده و ماشین لباسشویی لباس ها را تمیز نمی شوید.

 

 

3 - کثیفی های انباشته شده در ماشین لباسشویی

 

 

خاک، کپک و املاح آب، آفت واقعی ماشین لباسشویی هستند . داخل درام ماشین لباسشویی گرم و مرطوب است که شرایط ایده آلی برای رشد کپک ها می باشند. در صورتی که کاری انجام نشود و داخل درام به خوبی تمیز نگردد کپک ها آنقدر رشد می کنند که آثار آنها روی لباس هایی که داخل دستگاه شستشو می شوند ، باقی می ماند و باعث تمیز نشدن لباس ها پس از شستشو در ماشین لباسشویی می شود.

برای جلوگیری از ایجاد این مشکل باید داخل درام ماشین لباسشویی را به طور منظم تمیز کنید و پس از پایان هر شستشو درب دستگاه را به مدت نیم ساعت باز بگذارید.

 

 

4 - استفاده از تنظیمات اشتباه در ماشین لباسشویی

 

 

همه دکمه ها و تنظیمات روی ماشین لباسشویی به دلایل مختلفی وجود دارند . اگر لباس های شما پس از شستشو در داخل ماشین لباسشویی تمیز نمی‌شوند و ظاهر کمتری از تازگی دارند ممکن است مقصر این باشد که شما از یک چرخه شستشو برای همه لباس هایتان استفاده نموده و توجهی به برچسب روی لباس ندارید .

نظیمات معمولی دستگاه همیشه برای شستشوی هر لباسی مناسب نیست ،بنابراین باید وقت گذاشته و به تمام برچسب روی لباس ها نگاه کنید و توجه داشته باشید که کدام لباس ها باید به تنهایی ، در گروه های کوچک و یا توسط یک چرخه ظریف شسته شوند.

 

 

سامان سرویس مرکز تخصصی تعمیر ماشین لباسشویی در مشهد

 

 

چنانچه ساکن هر منطقه از مشهد هستید و با بررسی نکات ذکر شده مشکل دستگاه حل نشد ، لازم است برای سرویس و عیب یابی دستگاه با سامان سرویس تماس بگیرید.

سامان سرویس 35 سال در زمینه تعمیرات ماشین لباسشویی در مشهد سابقه داشته و انواع برندهای ایرانی و خارجی را در محل تعمیر می کند.

تعمیر ماشین لباسشویی بوش در مشهد ، تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در مشهد و تعمیر لباسشویی سامسونگ از خدماتی است که سامان سرویس همه روزه انجام می دهد.

 

 

  • برای اطلاعات بیشتر و درخواست تعمیرکار ، با سامان سرویس تماس بگیرید.

 

 

  • تلفن مستقیم : 09152066168

  • www.samanserviceco.com

 

 

 

 

 

ارسال نظر: