نحوه انتخاب صندلی در سفر با هواپیما

کدخبر: 2375911

انتخاب یک صندلی عالی در هواپیما می‌تواند تفاوت بین یک پرواز عالی و یک سفر افتضاح باشد. شناخت بهترین صندلی‌ها در هواپیما با توجه به سبک سفر و اولویت‌های شما، به لذت‌بخش‌تر شدن پرواز بعدی شما کمک می‌کند. در اینجا نحوه انتخاب صندلی در سفر با هواپیما به طور دقیق آورده شده است. به عنوان یک قاعده کلی، ردیف‌های خروجی، صندلی‌های کنار راهرو یا پنجره و هر جایی نزدیک به جلوی هواپیما معمولاً بهترین صندلی‌های هواپیما در نظر گرفته می‌شوند.

 

چگونه بهترین صندلی‌های هواپیما را انتخاب کنیم؟

هر مسافری متفاوت است. برخی از ما قبل از پرواز هواپیما به خواب می‌رویم، برخی دیگر با کودکان سفر می‌کنیم، برخی ممکن است به راحتی دچار بیماری شویم و برخی در مورد پرواز اضطراب داریم. بنابراین یک صندلی ایده‌ال وجود ندارد که برای همه مناسب باشد. در واقع نمی‌توانید هنگام خرید بلیط هواپیما، یک صندلی را پیدا کنید که برای همه بهترین صندلی محسوب شود. بنابراین در ادامه، صندلی‌های مناسب هواپیما برای هر نوع سفر و سلیقه‌ای دسته‌بندی شده است:

 

بهترین صندلی برای یک سفر بدون تلاطم

تلاطم در حین پرواز عملاً اجتناب ناپذیر است. اما انتخاب یک صندلی در نزدیکی وسط هواپیما، باعث می‌شود که سواری ناهموار کم‌تر به چشم بیاید. هر چه از بال‌ها دورتر بنشینید، تلاطم محسوس‌تر خواهد بود. اگر حرکات هواپیما را در پاسخ به تلاطم به صورت چرخش در اطراف یک نقطه مرکزی (مرکز ثقل) تصور کنید، می‌توانید تصور کنید که افراد نزدیک سر یا دم بسیار بیشتر از افرادی که وسط هواپیما نشسته‌اند بالا و پایین می‌روند.

اگر بین چندین پرواز چارتر در یک مسیر تردید دارید، انتخاب یک هواپیمای بزرگ‌تر معمولا به معنای یک پرواز نرم‌تر است. هواپیماهای سنگین‌تر معمولا واکنش کم‌تری به هوای ناهموار نشان می‌دهند. اکثر سایت‌های هواپیمایی نوع هواپیما را در جایی کنار قیمت کرایه نشان می‌دهند.

 

بهترین صندلی برای خواب در طول پرواز

آیا قبل از بلند شدن هواپیما به خواب می‌روید؟ اگر چنین است، احتمالا ترس از بیدار شدن در اواسط پرواز را تجربه کرده‌اید. شاید تا حالا شما را بیدار کرده باشند تا کسی بتواند برای استفاده از دستشویی از ردیف خارج شود، یا شاید مهماندار با میز نوشیدنی که در حال عبور است به سرتان ضربه زده باشد! اگر می‌خواهید چرت بزنید، یک صندلی کنار پنجره در جلوی هواپیما و ترجیحاً در سمت چپ انتخاب کنید.

 

قرار گرفتن در کنار پنجره به این معنی است که افراد ردیف شما نیازی به بیدار کردن شما برای رفتن به دستشویی ندارند و مهماندار هواپیما برای دادن غذا به افراد دیگر در ردیف شما نیازی به نزدیک شدن به شما ندارد. به علاوه، تکیه دادن به پنجره راحت‌تر است و می توانید نور را نیز کنترل کنید. جلوی هواپیما سر و صدای کم‌تری دارد و به دلیل موقعیت درب جلو، پنجره‌های سمت چپ معمولاً خارج از مرکز هستند. این به شما امکان می‌دهد برای استراحت راحت‌تر، سر خود را در مقابل ستون بین پنجره‌ها قرار دهید.

بهترین صندلی برای خروج سریع از هواپیما

ممکن است ساعت‌ها را در پرواز سپری کرده باشید، اما گاهی اوقات ۱۵ دقیقه آخر در حالی که منتظر پیاده‌ شدن از هواپیما هستید، طولانی‌ترین زمان ممکن است. انتخاب یک صندلی در نزدیکی جلوی هواپیما به معنای سریع‌ترین زمان برای خروج هنگام فرود آمدن هواپیما است. اگر شما در حال پرواز در یک هواپیما با دو راهرو هستید، یک صندلی در جلو با دسترسی به راهرو سمت چپ انتخاب کنید. درب سوار شدن هواپیما همیشه در سمت چپ است، به طوری که راهرو چپ سریع‌تر از راهرو سمت راست حرکت می‌کند.

00

بهترین صندلی برای کسانی که به ایمنی اهمیت می‌دهند

مجله Popular Mechanics مطالعه‌ای را انجام داده که تمامی سقوط‌های جت‌های تجاری در ایالات متحده را از سال ۱۹۷۱ مورد بررسی قرار داده است که هم تلفات و هم بازماندگانی داشتند. این مطالعه به این نتیجه رسید که جایی که شما در هواپیما می‌نشینید در واقع به طور قابل توجهی بر شانس بقای شما در یک رویداد بسیار غیرمحتمل سقوط هواپیما تأثیر می‌گذارد. این مطالعه نشان داد که در تصادفات خطوط هوایی ایالات متحده، مسافرانی که در عقب هواپیما نشسته بودند ۶۹% شانس زنده ماندن بیشتری داشتند. در مقایسه با ۵۶% شانس برای کسانی که بالای بال نشسته بودند و ۴۹% برای کسانی که در جلوی هواپیما نشسته بودند. نتیجه این بود که مسافران عقب هواپیما امن‌ترین جا را دارند. البته هنوز هم پرواز امن‌ترین وسیله حمل و نقل با تور داخلی یا خارجی است.

 

بهترین صندلی برای سفر با بچه‌ها

اگر با بچه‌ها سفر می‌کنید، می‌دانید که ترس از گیر افتادن در صندلی وسط عادی است! بچه‌ها با هم بازی و سر و صدا می‌کنند. ممکن است خجالت‌آور باشد، اما صندلی مناسب می‌تواند کار را آسان‌تر کند. وقتی با بچه‌ها سفر می‌کنید، سعی کنید یک ردیف دیواری داشته باشید. این ردیف‌ها فضای بیشتری را در جلو ارائه می‌کنند، بنابراین بچه‌ها می‌توانند گهگاهی بایستند تا انرژی خود را تخلیه کنند (البته وقتی چراغ کمربند ایمنی خاموش است). این همچنین به این معنی است که بچه‌ها ردیف جلوی شما را اذیت نمی‌کنند که تعداد نگاه‌های خیره‌ به شما را کاهش می‌دهد.

 

صندلی‌های دیواری اغلب نزدیک دستشویی‌ها هستند که شرایط اضطراری را کمی آسان‌تر می‌کند. هنگامی که یک ردیف دیواری دارید، بهتر است بچه‌ها را در کنار پنجره یا صندلی وسط قرار دهید (هنگامی که با دو کودک سفر می‌کنید). همچنین از صندلی راهرویی اجتناب کنید (یا آن را برای خود رزرو کنید). پنجره یک تفریح سالم برای بچه‌ها است و مهم‌تر از آن، از ضربه خوردن آن‌ها توسط چرخ دستی‌های نوشیدنی و مسافرانی که با عجله به سمت دستشویی می‌روند جلوگیری می‌کند.

بهترین صندلی برای مسافرانی که به فضای بیشتری نیاز دارند

 

 
 


هنگام تهیه بلیت هواپیما با این شرایط، انتخاب صندلی راهرو بهترین گزینه است. زیرا به شما امکان می‌دهد به سمت راهرو خم شوید تا فرد کنار خود را معذب نکنید. آنچه که اکثر مردم متوجه نمی‌شوند این است که دسته‌های صندلی‌های راهرو در واقع بالا می‌روند و پرواز بسیار راحت‌تری را ایجاد می‌کنند. وقتی برای اولین بار می‌نشینید، ممکن است به نظر برسد که دسته قفل شده است. دکمه یا اهرم کوچکی را که در زیر تکیه گاه، تقریباً روی پشتی صندلی قرار دارد، احساس کنید. پایین نگه داشتن آن قفل دسته را باز می‌کند و به شما امکان می‌دهد آن را تا انتها بالا بیاورید و فضای بسیار بیشتری در اختیار شما قرار دهد. بسیاری از مسافران در واقع موفقیت بسیار خوبی در صحبت با ماموران گیت قبل از پرواز داشته‌اند تا آن‌ها را دقیقاً در ردیف راهرو بنشانند!

00

 

سخن آخر

هر مسافری سبک‌های پرواز و سفر خاصی دارد که صندلی‌های مختلفی را برای او به یک انتخاب مناسب تبدیل می‌کند. تهیه بلیط هواپیما و رزرو صندلی مناسب از قبل می‌تواند استرس شما به هنگام سفر را دور کند. برای تضمین بهترین صندلی‌ها در هر هواپیما، می‌توانید از امتیازات پرواز بیزینس کلاس یا فرست کلاس نیز استفاده کنید! اما اگر بلیط هواپیما چارتر تهیه کرده‌اید، به نکات این مطلب توجه بیشتری داشته باشید تا بتوانید صندلی مناسب را انتخاب کرده و سفر لذت‌بخشی برای خود رقم بزنید.

 

ارسال نظر: