آیا عصاره چای سبز معجزه ای برای درمان دیابت است

کدخبر: 2375916

ریچل چیه و چه کاربردی داره ؟ به عنوان نمونه درباره ریچل دوسین و ریچل شیکوریا بیشتر توضیح بدین

ریچل یک نوع مارمالاد گیاهان دارویی هستش. درمارمالاد بافت میوه یاگیاه ریز شده و مشخص نیست.در ریچل ها گیاهان آسیاب شده و خیلی ریز هستند و قند وشکر بسیارکمی در ترکیب ریچل ها استفاده میشود و بیشترین شیرین کننده این مارمالادها عسل هست.بیشتر ریچل ها ترکیبی از چند گیاه موثربرای یک عارضه هستند.یکی از ویژگی هایی که ریچل هارا خاص تر کرده ،این هست که اغلب اوقات گیاهان دارویی طعم خوبی ندارند و ریچل ها با طعم خوب و حفظ خواص گیاه،این مشکل رابرطرف کرده اند.

برای مثال ریچل دوسین ترکیب معجزه آسای سیاهدانه و عسل هست که از قدیم مصرف آن به صورت سنتی بین مردم رواج داشته.این فرآورده کار را راحت تر کرده و این ترکیب همیشه آماده و دسترس هست.طبع بسیارگرم دوسین این محصول راخاص کرده است.برای بسیاری از دردهای مفاصل ،چاقی های مفرط که در اثری سردی بدن ایجاد میشه و تقویت قوای جسمی بدن عالی هست.

ریچل شیکوریا شامل ترکیباتی از قبیل زرشک کوهی،کاسنی،سیاهدانه و تخم ریحان هست.این محصول را به عنوان ریچل کبد معرفی کرده ایم.ترکیبات این محصول برای پاکسازی کبد و تصفیه خون بینطیر هستند.برای فردی که مبتلا به چربی کبدهست  یا غلظت خون دارد میتواند گزینه مناسبی باشد.

تیم آشا سعی میکند محصولاتی که حاصل ترکیب علم نوین و گیاهان دارویی هست رو عرضه کند.آشا برای سلامتی تمام افرادی که از محصولاتش استفاده میکنند ارزش بسیار زیادی قائل هست و محصولاتی که مورد تایید سازمان غذاو دارو هست را عرضه میکند. همین طور اطلاعات شما را در بخش عصاره های گیاهی نظیر عصاره بوقناق و عصاره استویا و خواص کلپوره برای دیابت افزایش می دهیم.

فرق عصاره چای سبز با دمنوش چای سبز چیه ؟

خب دم نوش چای سبز که مشخصه ، شما گیاه رو تهیه می کنید و اون رو دم کرده و استفاده می کنید، اما جالبه بدونید که نتایج پژوهش های علمی محققین نشون داده که، پلی فنول های چای سبز زمانی که در دمای بیش از 80 درجه سانتی گراد فرآوری بشوند، از بین می روند. عصاره چای سبز در دمای 40 تا 50 درجه استخراج میشه و شواهد علمی نشون داده که این کار باعث افزایش ترکیبات فنلی و فعالیت آنتی اکسیدانی در عصاره شده و با توجه به اینکه دم نوش ها با آب جوش 100 درجه درست میشوند باعث از بین رفتن خاصیت بی شماره چای سبز می شوند. عصاره های معمولا از 1تا 40 روز تولیدشون زمان میبره. اگر کسی مایل هست که در منزل عصاره گیری کنه میتونه چند برگ چای سبز رو داخل یک لیوان آب سرد بریزه و به مدت 40 روز داخل یه محیطی مثل یخچال نگه داری کند. البته این روش سنتی روش عصاره گیری هست که مربوط به چندین قرن پیش بوده، امروزه روش های عصاره گیری نوین باعث شده این زمان به 1 روز کاهش پیدا کنه. پیشنهاد ما به شما استفاده از عصاره چای سبز هست.

فرهنگ استفاده امروز از عصاره های گیاهی با 10 سال قبل و 10 سال آینده رو چه جوری می بینید؟

قطعا 10 سال قبل عموم جامعه اطلاع زیادی در مورد عصاره نداشتند یعنی میشه گفت نزدیک به 99 درصد مردم اصلا نمیدونستند که عصاره چی هست اما در سال های اخیر و بارشد علم و تکنولوژی اطلاعات و آگاهی مردم در این زمینه بالاتر رفته اما هنوز هم اکثر جامعه شناخت درستی از عصاره و مصرف درست گیاهان دارویی ندارند.

ما قصد داریم این بستر رو برای شناخت بیشتر عصاره های گیاهان دارویی فراهم کنیم و فرهنگ  استفاده درست از گیاهان دارویی را ترویج بدیم تا در سال های پیش رو اطلاعات و آگاهی  قشر کثیری از مردم در مورد نحوه درست مصرف گیاهان دارویی را بالا ببریم.

با این روند در 10سال آینده ،فکرمیکنم کسی با واژه عصاره بیگانه نباشد.

چه فاکتورهایی کیفیت یک عصاره را بالا یا پایین میاره؟

  1. نوع گیاه(خانواده گیاه، منطقه ای که گیاه رشد کرده یا کشت شده)
  2. مقدار گیاه استفاده شده در فرایند عصاره گیری
  3. نوع و روش عصاره گیری که بسیار مهم هست

یه چند تا کلمه می گم و شما در یک عبارت کوتاه اولین چیزی که به ذهنتون می رسه رو بگید:

  • روستای زرقان؛روستایی در دل کوه با پیشینه تاریخی قوی و طبیعتی بکر و زیبا با دارابودن تعدادبالای گونه های مختلف گیاهان دارویی
  • عصاره؛ترکیب تکنولوژی نوین با گیاهان دارویی(حاوی بیشترین ماده موثره یک گیاه)
  • آشا؛زندگی سالم، ساده سلامت باشید
  • گزنه،یک گیاه با ظاهر خشن و باطن مفید و پرخاصیت

 

ارسال نظر: