پوتین: وجود سازمان‌های اطلاعاتی برای امنیت روسیه بسیار مهم است

کدخبر: 2367681

رئیس جمهور روسیه وجود دستگاه‌ها و نهادهای اطلاعاتی در روسیه را مهم برشمرد و گفت، جدی‌ترین توجه باید به امنیت اطلاعات، مبارزه با افراط گرایی و فساد باشد.

به دنبال اتهام زنی‌ها علیه روسیه در زمینه دست داشتن در حملات سایبری علیه آمریکا، رئیس جمهور روسیه روز یکشنبه گفت، وجود دستگاه اطلاعاتی خارجه برای محافظت از کشور «فوق العاده مهم» است.

به گزارش خبرگزاری «رویترز» «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه در مراسم بزرگداشت تاسیس دستگاه اطلاعاتی خارجی این کشور «SVR» گفت که این نهاد و سایر دستگاه‌های امنیتی تضمین کننده توسعه و یک روسیه دموکراتیک و مستقل هستند.

پوتین به حاضران در این مراسم گفت که ادامه کار سازمان‌های ضد جاسوسی مهم است. وی افزود: «جدی‌ترین توجه باید به امنیت اطلاعات، مبارزه با افراط گرایی و فساد باشد».

وی همچنین به خطاب به کارکنان نهادهای امنیتی روسیه گفت که توجه ویژه‌ای به خطرات ناشی از درگیری‌ها نزدیک مرزهای کشور داشته باشند.

پوتین گفت که انتظار دارد دستگاه اطلاعات خارجی این کشور همچنان با انعطاف پذیری، فعالانه در شناسایی و خنثی سازی تهدیدات احتمالی علیه روسیه تلاش کنند.

«مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا روز جمعه بدون ارائه هیچ مستنداتی حملات اخیز سایبری به این کشور را به هکرهای روسیه نسبت داد.

یک مقام دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا نیز حملات سایبری اخیر به نهادهای دولت آمریکا را به «چاه» تشبیه کرده و گفته که واشنگتن هنوز از عمق آن با خبر نیست. این مقام آمریکایی گفت: «ما هنوز از عمق این چاه با خبر نیستیم.»

یک مقام ناتو نیز روز شنبه از بررسی سامانه‌های سایبری این سازمان و آماده‌باش 24 ساعته تیم سایبری برای مقابله با هکرها و کمک به متحدان خبر داد.

«خبرگزاری فارس»

ارسال نظر: