فرهنگ با شعار اصلاح نمی‌شود

کدخبر: 2377470
خبرنگار:

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به جنبه قرارگاهی این شورا تاکید کرد: برای قرارگاه شدن نباید فقط به سندنویسی بسنده شود بلکه باید راهبری دستگاه‌ها برای اجرایی‌سازی اسناد مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین خسروپناه در دیدار با آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به سابقه تاریخی شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار کرد: شورای عالی انقلاب فرهنگی به پیشنهاد مقام معظم رهبری و موافقت امام(ره) از ستاد به شورای عالی تعالی پیدا کرد.

وی حوزه ماموریتی شورای عالی انقلاب فرهنگی را چهار حوزه علم، فناوری، فرهنگ و اجتماعی دانست و اضافه کرد: شورای عالی انقلاب فرهنگی اسناد متعددی دارد، در مقطع کنونی علاوه بر راهبرد، راهبری و هدایت‌گری نیز مورد توجه قرار گرفته است.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به جنبه قرارگاهی این شورا تاکید کرد: برای قرارگاه شدن نباید فقط به سندنویسی بسنده شود بلکه باید راهبری دستگاه‌ها برای اجرایی‌سازی اسناد مورد توجه قرار گیرد، در این مسیر وزرا در جلسات شورای عالی انقلاب فرهنگی حاضر می‌شوند و درباره اقدامات انجام شده گزارش می‌دهند.

وی گفت: بر مبنای تاکیدات مقام معظم رهبری شورای عالی انقلاب فرهنگی نباید در امور حوزه ورود کند چون حوزه شورای عالی دارد، گاهی شورای عالی حوزه به شورای عالی انقلاب فرهنگی موضوعاتی را سفارش می‌دهد و شورای حوزوی شکل گرفته است که این سفارش‌ها را به سرانجام برساند از طرفی این شورا باعث حکمی‌سازی بسیاری از اسناد شده است.

آیت‌الله حسین نوری همدانی نیز در این دیدار، با بیان اینکه دشمنان با استفاده از ابزار و ظرفیت‌های مختلف به‌دنبال ترویج مظاهر خلاف اسلام هستند، گفت: برای مقابله با جنگ فرهنگی دشمنان باید از ظرفیت های گسترده در حوزه و همچنین رسانه ملی بهره برد.

وی با انتقاد از برخی برنامه های رسانه ملی در سال‌های اخیر، گفت: صدا و سیما در موضوعات فرهنگی خوب عمل نکرده است و تا صدا و سیما را اصلاح نکنید دیگر مشکلات فرهنگی حل نمی‌شود.

آیت الله نوری همدانی گفت: برای ترویج عفاف و حجاب، شعار کارساز نخواهد بود بلکه باید اقدامات راهگشا و موثر را انجام داد و از شعارهای بی‌اساس پرهیز کرد.

وی ادامه داد: برای تحقق اهداف فرهنگی و ترویج اسلام ناب محمدی باید کارهای ریشه‌ای کرد و در این راه از توان و ظرفیت همه نهادهای فرهنگی بهره برد.

این مرجع تقلید گفت: تا زمانی که در ادارات شاهد بدحجابی هستیم، نمی‌شود انتظار ترویج فرهنگ حجاب را داشت.

آیت الله نوری همدانی در آخر با اشاره به مشکلات اقتصادی و معیشتی در کشور گفت: از مسئولان مربوطه توقع داریم برای رفع این مشکلات و کنترل تورم اقدامات اساسی کنند و نگذارند پول رایج کشور بی‌ارزش شود.

ارسال نظر: