قفسه فلزی پیچ و مهره ای و قفسه راک، پرکاربردترین های قفسه بندی انبار

کدخبر: 2373238

برای قفسه انبار خود حتما به عوامل مهم به هنگام خرید سیستم قفسه بندی انبار توجه کنید و بررسی کنید که نحوه قرار گرفتن کالای شما در انبار به چه شکلی باشد. به طور کلی دو نوع قفسه بندی ثابت و متحرک برای کالا وجود دارد که با رعایت نکات ایمنی و استاندارد می توانید بهترین قفسه بندی و انبار را برای کالاهای خود داشته باشید. علاوه بر آن باید انواع قفسه بندی را بشناسید. برای آشنایی با دو مورد از رایج ترین قفسه بندی ها با ما همراه باشید.

قفسه بندی پیچ و مهره‌ای و ویژگی های آن

قفسه بندی های فلزی پیچ و مهره ای که از رایج ترین قفسه بندی های در انبارها هستند توسط فضاسازان امین می‌ تواند طراحی و اجرا گردند. این نوع از قفسه ها دارای ویژگی های هستند که در ادامه آن ها را ذکر کرده ایم:

1- قابلیت استفاده در انبارهای ملزومات، قطعات یدکی و انبارهای فنی را دارا می ‌باشند.

2- بارگذاری در انواع سیستم قفسه بندی پیچ و مهره ای بصورت دستی انجام می‌گیرد.

3- این نوع قفسه فلزی از نبشی و صفحه قفسه، که به وسیله پیچ و مهره به یکدیگر متصل می ‌گردند تشکیل شده و به صورت تک ردیف یا دوبل در چندین طبقه قابل اجرا می ‌باشد.

4- محاسبات انجام شده بر روی صفحه قفسه بندی براساس بار یکنواخت و گسترده انجام گرفته و طبقات در اندازه ‌های استاندارد تولید می ‌گردد.

5- نوع نبشی با توجه به ارتفاع کل سیستم و تعداد طبقات اصلی قفسه بندی تعیین می ‌گردد.

6- این نوع قفسه بندی دارای متعلقاتی از قبیل: ورق پشت و بغل، لبه جلو، جاکارتی، مقسم، پلاک راهنما و... می‌ باشد که با توجه به درخواست مشتری قابل ارائه می‌ باشد.

7- در قفسه ی فلزی پیچ و مهره ای جهت دسترسی آسان به طبقات مختلف از پلکان پیچ و مهره ای و راهرو بندی میان قفسه ‌ها استفاده شده که تماماً از اجزاء قفسه بندی مشبک تولید و برای پوشش کف راهرو‌ها و پلکان از پانل پله مخصوص استفاده خواهد شد.

8- محاسبات تیرریزی راهرو‌ها و تعیین نوع تیر‌ها بر اساس بارگذاری هر قفسه بعلاوه بار راهرو انجام می ‌شود و بار راهرو بندی نیز براساس بار وارده گسترده بر سطح KG/M۲ محاسبه و اصولاً وزن نفر با بار مبنای این محاسبه خواهد بود. این بارگذاری با توجه به نیاز مشتری قابل تغییر می‌ باشد.

9- رنگ تمامی قطعات قفسه بندی پیچ و مهره ای با فام طوسی آلکید آمید کوره ای بوده و در صورت درخواست مشتری با توجه به شرایط آب و هوایی با پوشش رنگ پودر یا گالوانیزه نیز قابل تحویل می ‌باشد.

تبلیغات

کاربرد های استفاده از قفسه بندی پیچ و مهره ای

مهم ترین کاربرد های قفسه نبدی پیچ و مهره ای به شرح زیر می باشد:

 • نگهداری و بخش بندی ملزومات

 • ذخیره سازی ابزار

 • ذخره سازی قطعات یدکی

 • کالا های ریز و کوچک

 • فروشگاه ها

 • مراکز اداری

 • مراکز آموزشی

روش های نصب و اجرای قفسه پیچ و مهره ای

برای اجرا و پیاده سازی قفسه بندی پیچ و مهره ای باید با توجه به محیطی که در اختیار دارید، این قفسه بندی را اجرا نمایید. قدم دوم انتخاب ابعاد قفسه بندی با توجه به کالا و اقلامی است که می خواهید ذخیره نمایید. شما در هنگام خرید قفسه بندی پیچ مهره ای باید به این دو نکته توجه فراوانی داشته باشید. تیم فضاسازان امین با ارائه بهترین و با کیفیت ترین قفسه بندی ها در خدمت شما عزیزان می باشد.

قیمت قفسه بندی پیچ و مهره ای

قیمت قفسه بندی مشبک با توجه به اندازه، ابعاد، ارتفاع، عرض و طول مورد نظر شما برای محیط انبار تعیین می گردد. شما برای خرید قفسه بندی فلزی پیچ و مهره ای می توانید با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید تا بهترین و با کیفیت ترین خدمات را با بهترین قیمت به شما ارائه دهیم.

قفسه بندی پالت راک

برای راه اندازی یک انبار استاندارد در سراسر جهان شما باید از یک سیستم قفسه بندی بهینه و مستحکم استفاده نمایید. این نکته مهم ترین رکن پیاده سازی یک انبار می باشد. یک سازمان یک شرکت برای صرفه جویی در هزینه ها باید به این نکته توجه نمایید تا بتوانند بهترین تجهیزات را برای انبار خود تهیه نماید.

قفسه بندی پالت راک یا Pallet Shclving Rock یکی از متداول و بهترین سیستم قفسه بندی برای محصولات و کالا های سنگین و حجیم  می باشد. این قفسه بندی به صورت پالت یا پالت دیواره دار ساخته می شود و اقلام و کالا ها توسط ماشین های حمل بار مثل لیفتراک، عملیات گذاشت و برداشت انجام می شود. به طور کلی از این نوع قفسه نبدی برای ذخیره سازی محصولات و کالاهای سنگین و نیمه سنگین استفاده می شود. قفسه بندی پالت راک یکی از مهم ترین محصولات فضاسازان امین می باشد که در ابعاد، اندازه متنوع طراحی و اجرای می شود. شما برای خرید و اطلاع از قیمت قفسه بندی با تیم ما تماس حاصل فرمایید. 

تفاوت قفسه بندی پالت راک با قفسه بندی پانل راک

هر دو نوع قفسه بندی ها برای ذخیره سازی اقلام و کالا های سنگین استفاده می شود تنها تفاوت قفسه بندی پالت راک با قفسه بندی پانل راک، استفاده از کفپوش در طبقات می باشد که در سیستم قفسه بندی پالت راک از کفپوش استفاده نمی شود.

اجزای تشکیل دهنده ی پالت راک

مهم ترین اجزای قفسه بندی پالت راک به شرح زیر می باشد:

 • قاب راک یا فریم

 • بازویی راک

 • رابط ها

 • محافظ ستون ها

 • محافظ قاب ها

 • توری محافظ

 • محافظ پشت قفسه ها

 • تابلو راهنما

 • پالت ها

 • زیر پالتی

 • نگهدارنده بشکه

 • باکس پالت

 • زیرباکس پالت

 • پالت لاستیک

 • پالت بشکه

جنس اجزای تشکیل دهنده پالت راک

قفسه بندی پالت راک برای ذخیره سازی اقلام و اجناس سنگین و حجیم استفاده می شود به همین دلیل باید از مواد اولیه با کیفیت و مناسب استفاده کنیم تا توان و تحمل وزن کالا ها و اقلام سنگین را داشته باشد. فضاسازان امین با داشتن یک تیم متخصص و استفاده از بهترین و با کیفیت ترین محصولات انواع قفسه فلزی را طراحی و تولید می کند.

تبلیغات1

ابعاد و اندازه ی استاندارد قفسه بندی پالت راک

این نوع قفسه بندی براساس سفارش و نیاز مشتری قابل طراحی و اجرا می باشد. اندازه و ابعاد استاندارد اجرای قفسه راک به شرح زیر می باشد:

 • حداکثر ارتفاع 12 متر و حداقل ارتفاع 2 متر  می باشد.

 • عرض یا عمق استاندارد قفسه بندی پالت راک 70 تا 80 سانتی متر البته تا 150 سانتی متر هم قابل طراحی و اجرا است.

 • دهانه ی بازوها با توجه به نوع کالا ها تعیین می شود.

 • فواصل بین طبقه ها نیز با توجه به نیاز و نوع کلا ها قابل تغییر می باشد.

ویژگی های قفسه بندی پالت راک

فضاسازان امین با مشاوره، طراحی و اجرای قفسه بندی‌های پالت راک در انواع مختلف به شما کمک می‌کند تا از فضای انبار خود بهترین و مناسب ترین استفاده را بکنید. قفسه بندی پالت راک دارای ویژگی ها و مشخصاتی است که در ادامه برخی از آن ها را ذکر کرده‌ایم:

1- سیستم های قفسه بندی پالت راک قابلیت استفاده در انبارهای محصول، مواد اولیه و مواد نیم ساخته را دارا می ‌باشد.

2- سیستم بارگذاری و تخلیه در قفسه بندی پالت راک By order است.

3- طراحی ابعاد راهرو‌ها با توجه به نوع لیفتراک و مشخصات ابعادی آن صورت می‌ گیرد.

4- قابلیت چیدمان به صورت تک پالت، ۲ پالت و یا ۳ پالت در کنارهم را دارا می ‌باشد.

5- استفاده صحیح از فضا‌ها نسبت به سطح انبار.

6- قفسه بندی پالت راک از فریم‌ های پیچ و مهره ‌ای و بازوهای افقی با قابلیت اتصال کلیپی به ستون‌ ها تشکیل شده است.

7- اجناسی که ابعاد ریزی دارند را می توان با استفاده از باکس پالت فلزی پیچ و مهره ای ، تا ارتفاع بسیار کمی به صورت منظم روی هم قرار دهید. با استفاده از پالت فلزی پیچ و مهره ای می توان کالاهای ریز را به صورت فله ای درون باکس ریخته و در انبار نگهداری کرد.

8- فریم‌ های این نوع قفسه بندی متشکل از ستون های رول فرمی و بادبند های افقی و مورب و بیس پلیت کف با عرض ‌ها و طول های مختلف تولید و اجرا می ‌گردد و فریم ‌های میانی هر ردیف به صورت مشترک استفاده می‌ گردد.

9- بازو‌ها از مقاطع رول فرمی تولید و کلیپ آن دارای ۴ یا ۵ ناخن می‌باشد که با جوش CO۲ به بازو متصل و برای بارگذاری ‌های مختلف و دهانه ‌های متفاوت طراحی و اجرا می‌ گردد این بازو‌ها به گونه ‌ای طراحی گردیده که امکان تنظیم فواصل عمودی طبقات به سهولت امکان پذیر می ‌باشد.

10- محاسبات تحمل وزن براساس بار یکنواخت و گسترده و با توجه به تعداد پالت‌ های مخصوص بار در هر طبقه تعریف می‌ گردد و نوع ستون‌ها نیز بر مبنای مجموع بار هر دهانه و فاصله طبقات از یکدیگر و فاصله اولین طبقه از سطح زمین تعیین می ‌گردد.

11- چیدمان و طراحی قفسه بندی بر مبنای ابعاد و وزن بار با پالت، تحمل طبقات، نوع لیفتراک بصورت یک ردیفه یا دوبل انجام خواهد گرفت.

12- جهت افزایش ضریب ایمنی و عدم سقوط پالت به دلیل غیر استاندارد بودن پالت ‌ها و یا عدم مهارت راننده لیفتراک می ‌توان از زیر پالتی استفاده نمود.

13- رنگ کلیه اجزاء فریم ‌ها با فام طوسی و بازو‌ها و رابط‌ ها با فام نارنجی آلکید آمید مایع بوده و در صورت نیاز مشتری با توجه به شرایط آب و هوائی با پوشش رنگ پودر یا گالوانیزه گرم نیز در انواع قفسه بندی پالت راک قابل تحویل می‌ باشد.

14- با توجه به نوع ماشین آلات مورد استفاده در انبار مانند نروتراک می‌ توان از راهروهای باریک‌ تر با ارتفاع قفسه بیش از حد معمول، متناسب با بالابری این نوع ماشین در انبار‌ها استفاده نمود تا فضاهای مفید به حداقل ۳ یا ۴ برابر افزایش یابد که این نوع قفسه بندی به نام قفسه بندی راهرو باریک معرفی می ‌گردد.

15- در سیستم قفسه بندی پالت راک قابلیت استفاده از گارد محافظ و ریل‌ های راهنما در کف برای یکنواختی حرکت ماشین آلات و جلوگیری از ضربات احتمالی وجود دارد که این نیز با درخواست مشتری قابل انجام خواهد بود

تبلیغات3

کاربرد های استفاده از قفسه بندی پالت راک

این نوع قفسه بندی یک نوع قفسه بندی صنعتی است و کاربرد های فراوانی دارد. کاربرد های قفسه بندی پالت راک به شرح زیر می باشد:

 • ذخیره سازی کالا های مواد اولیه

 • ذخیره سازی لوازم و قطعات یدکی

 • استفاده در کارگاه ها و سالن های تولید

 • سردخانه ها

 • صنایع خودرو سازی، پتروشیمی

 • لوازم خانگی

 • خطوط حمل و نقل زمینی و هوایی

 • معادن و کارگاه های تولیدی

روش های نصب و اجرای پالت راک

برای اجرا و پیاده سازی قفسه بندی پالت راک باید به محیط و فضایی که قرار است این قفسه بندی اجرا شود توجه کرد. قدم دوم ابعاد و اندازه ی راهرو ها با توجه به نوع کالا و محصولی که قرار است در طبقات قرار گیرد، می باشد. همچنین ارتفاع بین طبقات با توجه به نوع کالا و بارگذاری محصولات تعیین می شود. برای راحتی بارگذاری محصولات می توان از پلکان پیش ساخته نیز استفاده کرد. شما باید با توجه به محیط و محصولاتی که می خواهید در انبار ذخیر نمایید سفارش خود را به تیم فضاسازان امین برای تولید و طراحی قفسه بندی پالت راک دهید. ما با استفاده از بهترین و با کیفیت ترین محصولات در کوتاه ترین زمان خدمات خود را به شما ارائه می دهیم.

قیمت قفسه بندی پالت راک

قیمت قفسه بندی پالت با توجه به اندازه، ابعاد، ارتفاع، عرض و طول مورد نظر شما برای محیط انبار تعیین می شود. شما برای خرید قفسه بندی پالت راک می توانید با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید تا بهترین و با کیفیت ترین خدمات را با بهترین قیمت به شما ارائه دهیم.

سخن پایانی

با توجه به توضیحات بالا و موارد مهمی که باید برای سیستم قفسه بندی رعایت شود، می توانید برای خرید قفسه بندی فلزی به شرکت فضاسازان امین مراجعه کنید.

شرکت قفسه بندی فلزی فضاسازان امین با بیش از ۳۰ سال سابقه در امر مشاوره، طراحی، تولید و اجرای انواع قفسه بندی فلزی پالت و پانل راک، راهرو باریک، پیچ و مهره ای، خود تغذیه (قفسه بندی صنعتی) و ... همراه با تجهیزات انبار و با بهره گیری از فناوری روز، ماشین آلات پیشرفته و تکیه بر تجربه متخصصین زبده مفتخر به ارائه طرحی نوین در انباری سازگار و سیستم قفسه بندی با کیفیتی بر‌تر، به بخش‌های مختلف صنعت کشور و صادرات به خارج از کشور گردیده است.

ارسال نظر: