بهترین منابع آموزشی زبان انگلیسی برای آزمون دکتری

کدخبر: 2373434

انتخاب منابع آموزش زبان انگلیسی برای آزمون دکتری اگر به درستی انجام شود، می تواند شما را در مسیر صحیحی به سوی قبولی در آزمون دکتری قرار دهد. اگر دانشجوی مقطع دکتری هستید، یا قصد شرکت در آزمون دکتری و ادامه تحصیل در این مقطع را دارید، حتما خرید کتاب زبان برای آزمون هایی مثل MSRT، EPT، MCHE و MHLE یکی از برنامه های آینده نزدیک شماست. قبولی در این آزمون ها که تقریبا به مهم ترین، و سرنوشت سازترین آزمون های زبان مقطع دکتری مشهور هستند، نیاز به آمادگی قبلی، انتخاب و مطالعه منابع مناسب و قوی دارد. زبان انگلیسی یکی از دروس عمومی آزمون کتبی کنکور PHD است و ضریب 1 دارد، ولی کسب نمره خوب در این درس، می تواند در قبولی داوطلبان دکتری تاثیرگذار باشد. با توجه به اهمیت انتخاب منبع مطالعاتی قوی برای درس زبان انگلیسی در آزمون دکتری، در این مطلب قصد داریم بهترین منابع و کتاب های آموزش زبان انگلیسی برای آمادگی کنکور PHD را به شما معرفی کنیم؛ با ما همراه شوید.

اهمیت نمره زبان در مصاحبه دکتری

ضریب درس زبان در کنکور دکتری 4 است، و سوالات این درس معمولا براساس منابع و کتب زبان اصلی (یا همان زبان انگلیسی) طراحی می شود. حتی بعد از قبولی در کنکور نیز، زبان انگلیسی یکی از دروسی است که در آزمون جامع اول و دوم مورد سنجش قرار می گیرد، مگر اینکه شما قبلا مدرک MSRT یا TOFEL گرفته باشید. بنابراین خرید کتاب زبان، در کنار خرید کتاب دانشگاهی  از واجبات یک متقاضی کنکور دکتری و دانشجوی این مقطع است.

با توجه به اهمیت نمره زبان در مصاحبه دکتری، پایین بودن سطح علمی بسیاری از داوطلبان در این درس، داشتن مدرک زبان تخصصی مانند MSRT یا TOFEL به راحتی می تواند شما را از بقیه داوطلبان، متمایز کند و شانس قبولی شما را بیشتر کند. در کنکور نیازی به ارائه مدرک زبان نیست، ولی برای مرحله مصاحبه حضوری و نیز آزمون جامع اول و دوم داشتن یک مدرم زبان معتبر با نمره قابل قبول، الزامی است.

جالب است بدانید، اخیرا در مصاحبه حضوری بعضی از رشته های تحصیلی حتی در دانشگاه ‌های آزاد، مصاحبه کنندگان از داوطلبان سوالات تخصصی یا عمومی را به زبان انگلیسی می پرسند، و انتظار پاسخ به زبان انگلیسی دارند، یا در تمامی طول مصاحبه همه قسمت ها را به زبان انگلیسی صحبت می کنند. طبیعتاً اگر شما تسلط کافی داشته باشید، با کسب نمره قبولی در این دو بخش، بیشتر از نیمی از مصاحبه را با موفقیت گذرانده اید!

تبلیغات7

نحوه مطالعه زبان انگلیسی برای آزمون PHD

برای درس زبان انگلیسی منابع متعددی وجود دارد، ولی باید بدانید که زبان عمومی دکتری چندان هم چیز پیچیده ای نیست؛ فقط بسیاری از داوطلبان نمی دانند، باید دقیقا از چه منابعی و چگونه استفاده کنند. برای شروع لازم است ابتدا مطمئن شوید که پایه زبان شما در سطح قابل قبولی قرار دارد، پس حتما یک آزمون تعیین سطح زبان بدهید. می‌توانید این آزمون را به صورت آنلاین بدهید یا از منابع موجود در اینترنت استفاده کنید، یا حتی به یک آموزشگاه زبان بروید و از آنها بخواهید که از شما آزمون تعیین سطح زبان بگیرند. وقتی اطمینان کامل پیدا کردید که پایه خوبی دارید، به سراغ خرید کتاب کمک درسی و کتاب زبان مناسب برای زبان عمومی دکتری بروید. باز هم تاکید می کنیم که قبل از هر چیز سطح زبان خود را حتما بسنجید، و سپس با توجه به سطح خود منابع لازم را تهیه و مطالعه نمایید. برای تهیه منابع نگران نباشید، وبسایت های معتبری از جمله فرآموز شما را از مراجعه حضوری برای خرید کتاب بی نیاز کرده اند.

اما برای مطالعه زبان انگلیسی! شما ابتدا باید یک برنامه ریزی منظم و دقیق داشته باشید و به آن مقید باشید، یعنی زمان کافی برای مطالع به آن اختصاص دهید. مطالعه و یادگیری زبان جزو آن دسته تکالیفی است که نیاز به مداومت دارد. بنابراین کنید برای مطالعه زبان انگلیسی زمان مشخصی را در طول روز در نظر بگیرید، و طبق همان ساعت مطالعه کنید. شما باید برای کسب نمره قبولی علاوه بر یادگیری منابع این آزمون ها، شیوه برگزاری آزمون ها را نیز بدانید، مطابق با آن شیوه مطالعه کنید، و با تمرین و تکرار خود را از لحاظ ذهنی آماده کنید.

تبلیغات8

بهترین روش مطالعه زبان انگلیسی برای آزمون دکتری

  • متن انگلیسی را پاراگراف به پاراگراف بخوانید، هر جا هر لغتی دیدید که معنای آن را نمی دانستید، آن را در یک برگه یادداشت کنید تا بتوانید معنی آن را پیدا کنید، و یاد بگیرید.
  • برای خواندن زبان بیشتر باید روی مفهوم جملات تکیه کنید، و کمتر به کتاب های راهنما و ترجمه مراجعه کنید. سعی کنید با ترجمه تحت الفظی، خودتان به مفهوم جمله پی ببرید.
  • تا جایی که می توانید متون کوتاه تخصصی را مطالعه کنید.
  • پیشنهاد می کنیم برای یادگیری لغات از روش coding استفاده کنید. یعنی اینکه یک کد که مثل یک رمز است، برای خودتان انتخاب کنید، تا آن کلمه را فراموش نکنید.

 

معرفی 10 منبع آموزشی برای خرید کتاب زبان 

منابع مطالعه زبان، گسترده و به شدت متنوع هستند. کتاب ‌های زیر به عنوان منابع مناسب زبان انگلیسی آزمون دکتری معرفی می شود. محتوی این کتاب ها دقیقاً آزمون زبان سطح دکتری را هدف گیری کرده اند، و تلاش کرده ‌اند لغات و قواعد رایج زبان انگلیسی آزمون ها را به صورت واضح ‌تری ارائه نمایند، تا داوطلبانی که معمولاً با مشکل صرف زمان روی درس زبان عمومی مواجه هستند، زمان بیشتری برای سایر دروس داشته باشنند؛ اما این منابع:

TOEFL 504

Essential words for TOEFL

Essential Grammar in Use

Reading Flash

Longman Preparation Course for the TOEFL Test

English Grammar Digest

کتاب 504 واژه ضروری

کتاب لغات ضروری تافل

کتاب لغات ضروری تافل

1100 واژه ضروری

در این مطلب سعی کردیم، ضمن شرح انواع روش های مطالعه زبان کنکور دکتری، بهترین منابع کنکور زبان دکتری را نیز به شما معرفی کنیم. مطمئن باشید با یک برنامه ریزی دقیق و منظم، پایبندی به آن  و استفاده از منابع مفید و کاربردی، به راحتی می توانید این آزمون را پشت سر بگذرانید و در آن قبول شوید.

 

 

ارسال نظر: