کدام بیمه شخص ثالث بهتر است؟

کدخبر: 2373520

هر شخص در خرید خودرو باید نسبت به دریافت بیمه شخص ثالث اقدام کند. این بیمه جواز تردد و نقل و انتقال را برای وسایل نقلیه صادر می‌کند. نداشتن بیمه شخص ثالث می‌توان هزینه بسیار سنگینی را برای فرد به همراه داشته باشد. از طرفی اگر تمدید بیمه شخص ثالث عقب بیفتد و در موعد مقرر خود انجام نشود حق بیمه فرد برای دوره آینده افزایش پیدا می‌کند. این میزان جریمه به تعداد روزهای دیرکرد پرداخت و تمدید بیمه بستگی دارد.

 در حال حاضر تمام وسایل نقلیه سبک و سنگین باید بیمه شخص ثالث داشته باشند. داشتن بهترین بیمه شخص ثالث باعث می‌شود تا تمام خسارت وارد شده به فرد بیمه‌گذار در حین سوانح رانندگی پرداخت شود.

اما شاید این سوال برایتان پیش بیاید که کدام بیمه شخص ثالث بهتر است؟ در حین خرید بیمه شخص ثالث باید به چه نکاتی توجه کنید؟ برای یافتن پاسخ این سوالات و آشنایی بیشتر با بهترین بیمه شخص ثالث تا انتها این مقاله با ما همراه باشید.

در خرید بهترین بیمه شخص ثالث به چه فاکتورهایی توجه کنیم؟

اگر به دنبال خرید بیمه شخص ثالث هستید باید در هنگام خرید به نکات مهمی توجه داشته باشید. توجه به آن‌ها باعث می‌شود تا بهترین بیمه شخص ثالث را خریداری کنید. این نکات مهم عبارتنداز:

قیمت مناسب بیمه

یکی از مهم‌ترین عوامل در انتخاب بهترین بیمه شخص ثالث، قیمت بیمه است. قیمت پایین بیمه شخص ثالث به یک موضوع برای رقابت شرکت‌های بیمه تبدیل شده است.  در مقاله ارزانترین بیمه شخص ثالث از بیمه باما می‌خوانیم : قیمت گذاری شرکت‌های بیمه به طور معمول، بر اساس چند فاکتور صورت می‌گیرد. از جمله این عوامل می‌توان کاربری خودروی مورد نظر را نام برد. برای نمونه، تاکسی‌ها در معرض خطرات و حوادث بیشتری هستند بنابراین باید بیمه گران این خودروها حق بیمه شخص ثالث بیشتری را نیز پرداخت کنند. میزان پوشش مالی بیمه مورد نظر نیز در این میان اثر گذار است که هر ساله بیشترین و کم‌ترین میزان پوشش مالی بیمه از جانب بیمه مرکزی اعلام می‌گردد اما شرکت بیمه می‌تواند با پرداخت حق بیمه بیشتر، پوشش مالی بیشتر تا سقف پوشش مالی مصوب را دریافت کند.

تعداد شعب

یکی از تاثیرگذارترین عوامل در انتخاب بهترین بیمه شخص ثالث آن است که بیمه مورد نظر در شهر یا شهرستان، مرکز پرداخت خسارت داشته باشد. داشتن یک مرکز پرداخت خسارت برای بیمه‌های شخص ثالث در محل سکونت فرد، می‌تواند یک امتیاز و دلیلی برای بر انتخاب بهترین بیمه شخص ثالث باشد. برخی از بیمه‌ها برای حل این مشکل خسارت سیار را در نظر گرفتند. اما متاسفانه هنوز بسیاری از شرکت‌های بیمه شخص ثالث از این ویژگی بی بهره هستند.

تبلیغات4

میزان تخفیف

طبق قانون جدیدی که وضع شده است، تخفیفات مازاد بیمه شخص ثالث از جانب شرکت‌های بیمه حذف شده است. به همین دلیل تنها تخفیف قانونی روی بیمه شخص ثالث، 2.5 درصد تخفیف است که در حال حاضر هم تعداد کمی از شرکت‌های بیمه آن را اعمال می‌کنند. بهتر است قبل از خرید هر نوع بیمه شخص ثالث، به این نکته توجه داشته باشید که بیمه شامل تخفیف باشد. درواقع این میزان تخفیف نشان‌دهنده تمدید مشتری با آن شرکت بیمه در سال بعد خواهد بود.

سهم از بازار

سهم بازار شرکت‌های بیمه را تعداد بیمه‌نامه‌های صادر شده مشخص می‌کند. هر شرکتی بیشترین مقدار بیمه نامه را صادر کرده باشد قطعا، از سهم بازار بیشتری هم برخوردار است. سهم بازار می‌تواند روی محبوبیت بیمه هم تاثیرگذار باشد.

نحوه و مراکز پرداخت خسارت

در حال حاضر نحوه پرداخت خسارت توسط شرکت‌های بیمه بسیار راحت‌تر از قبل شده است. در بسیاری از شهرستان‌های کوچک، توانسته‌اند با روش پرداخت سیار خسارت وارده را جبران کنند. در بیشتر شرکت‌های بیمه، کارشناس نیازی به دریافت کروکی ندارد و همین امر توانسته روند دریافت خسارت را بسیار راحت‌تر کند.

محبوبیت بین مردم

بهترین بیمه شخص ثالث قطعا نمی‌تواند یک یا دو شرکت بیمه باشد. از نظر مردم هر شرکت بیمه‌ای که بتواند صدور بیمه‌نامه را آسان‌تر و دریافت خسارت را سریع‌تر انجام دهد بهترین شرکت بیمه است. بهترین بیمه شخص ثالث باید با کیفیت‌ترین خدمات را در اختیار مردم قرار دهد. ازجمله بیمه‌های محبوب شخص ثالث در بین مردم می‌توان به بیمه ایران، بیمه آسیا، بیمه دانا، بیمه پارسیان، بیمه البرز و ... اشاره کرد.

تبلیغات5

پوشش مالی

زمانی که بیمه شخص ثالث می‌خرید یکی از مهم‌ترین تعهدات بیمه پرداخت خسارات وارده است. بیمه متعهد می‌شود که خسارت وارده به اشخاص را تا سقف 2.5 درصد دیه یک انسان کامل به نرخ روز بپردازد. البته با توجه به قوانین جدید وضع شده می‌توان این مقدار را تا نصف دیه یک شخص کامل افزایش داد. اما این قانون هم شرایط خاص خود را دارد. اکنون شرکت‌های مالی که با قانون جدید در حال فعالیت هستند متقاضیان بیشتری دارند. از این رو بهترین بیمه شخص ثالث بیمه‌ای است که با قانون جدید فعالیت کند.

توانگری مالی

یکی از فاکتورهای مهم در خرید بیمه شخص ثالث، پشتوانه مالی و توانگری مالی شرکت بیمه است. وضعیت مالی شرکت بیمه باید طوری باشد تا بتواند به راحتی خسارت‌های وارده را پرداخت کند. معمولا توانگری شرکت‌های بیمه را، شرکت بیمه مرکزی تعیین می‌کند، این توانگری مالی شرکت‌های بیمه به شرح زیر است:

  • سطح اول: 100 و بالاتر از آن
  • سطح دوم: بین 70 و 100
  • سطح سوم: بین 50 تا 70
  • سطح چهارم: بین 10 تا 50
  • سطح پنجم: کمتر از 10

بهترین بیمه شخص ثالث در سال 1400 از نظر مردم کدام است؟

به طور قطع نمی‌توان گفت که بهترین بیمه شخص ثالث در سال 1400 کدام شرکت بیمه بوده، اما زمانی که یک شرکت بیمه در میان مردم محبوب‌ شود بیمه گذاران بیشتری به آن اعتماد می‌کنند. در این میان شرکت‌های بیمه ایران، بیمه آسیا، بیمه دانا، بیمه البرز، بیمه پاسارگاد و بیمه پارسیان متقاضی بیشتری در زمینه خرید بیمه شخص ثالث دارند.   

برای خرید بهترین بیمه شخص از بیمه با ما مشاوره بگیرید.

یکی از بهترین وب‌سایت‌های خرید آنلاین و مقایسه بیمه در کشور، بیمه با ما است. به راحتی می‌توانید با تلفن همراه یا کامپیوتر به وب سایت بیمه با ما مراجعه کنید و از خدمات و مشاوره با کارشناسان ما بهره‌مند شوید. اگر به دنبال خرید بهترین بیمه شخص ثالث هستید و می‌خواهید با مشاوران تخصصی ما در رابطه با خرید بیمه شخص ثالث مشورت کنید، بهتر است به وب سایت با ما سری بزنید.  

ارسال نظر: