با واکسن سینوفارم به فرانسه سفر کنید!

کدخبر: 2375377

پس از گذشت 2 سال از شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌هایی که کشورهای اروپایی حوزه شینگن برای ورود توریست‌ها به کشور خود وضع کرده بودند، امروزه با کم شدن همه گیری کرونا، کشورهای اروپایی حوزه شینگن محدودیت‌های خود را کم کرده و شرایط ورود مسافر را آسان‌تر کرده‌اند. در این مقاله قصد داریم آخرین اخبار پذیرش توریست 3 کشور فرانسه، آلمان و هلند را به شما بگوییم.

00

شرایط پذیرش توریست فرانسه

فرانسه یکی از کشورهای اروپایی حوزه شینگن است که برای شرکت در تور فرانسه و ورود به آن باید حتما ویزای شینگن داشته باشید.

طبق آخرین اطلاعیه‌ای که هواپیمایی ایران ایر در 21 اردیبهشت 1401 اعلام کرد، مسافرانی که دو نوبت واکسن سینوفارم و دُز بوستر آسترازنکا دریافت کرده‌اند(که از دریافت آن 7 روز گذشته باشد)، می‌توانند به کشور فرانسه سفر کنند.

همچنین مسافرانی که دو نوبت سینوفارم تزریق کرده‌اند میتوانند با در دست داشتن تست منفیPCR به این کشور سفر کنند.

همچنین مسافران می‌توانند با داشتن مدارک زیر از ایران به فرانسه سفر کنند:

  • پاسپورت و اقامت اتحادیه اروپا، ایسلند، نروژ، سوئیس و انگلیس
  • ویزای تایپD فرانسه و حوزه شینگن
  • ویزای تایپ C فرانسه، پاسپورت کانادا و آمریکا به شر داشتن کارت واکسن
  • ویزای تایپ C فرانسه که عبارت "FAM DE FRANCIAS" بر روی آن درج شده باشد.
  • ویزای تایپ C حوزه شینگن به شرط ارائه کارت واکسن و حداقل یکبار سفر به کشور صادر کننده ویزا.

 

00

 

 

 

شرایط پذیرش توریست هلند

طبق آخرین اخبار اعلامی در وبسایت دولتی هلند، مسافران ایرانی بالای 12 سال فقط در شرایطی می‌توانند به این کشور سفر کنند که به طور کامل واکسینه شده باشند. همچنین دیگر نیاز به در دست داشتن تستPCR منفی قبل از سفر نیست، همین که فرم اظهارنامه سلامت را تکمیل کنند کافیست.

واکسن‌های موردتایید هلند: فایزر، آسترازنکا، مدرنا، جانسون اند جانسون، نواواکس، سینوفارم، سینوواک، کوواکس

اگر قصد شرکت در تور هلند دارید، به این نکته توجه کنید که از واکسیناسیون شما حداقل 14 روز و حداکثر 270 روز باید از دریافت آخرین دوز واکسن گذشته باشد.

شرایط پذیرش توریست سوئیس

مطابق آخرین اخبار منتشر شده در وبسایت دبیرخانه دولتی مهاجرت در سوئیس، از 12 اردیبهشت 1401، تمامی محدودیت‌هایی کرونایی برای ورود به این کشور لغو شده است. پس اگر قصد شرکت در تور سوئیس را دارید، می‌توانید بدون نیاز به داشتن کارت واکسن وارد این کشور شوید.

واکسن‌های مورد تائید کشور سوئیس: فایزر، مدرنا، جانسون، سینوفارم، سینوواک، آسترازنکا، کوواکس و نواواکس

همچنین این کشور، الزام ارائه نتیجه منفی تست PCR را برای مسافران واکسینه شده از جمله ایرانیان واکسینه شده، لغو کرده است. مسافرانی که واکسن نزده‌اند، نمی‌توانند به این کشور سفر کنند.

00

و در آخر...

آژانس ژیوار با 16 سال سابقه در برگزاری تورهای اروپایی و اخذ ویزای شینگن، یکی از آژانس‌های ریجستر سفارت فرانسه است و شما دیگر برای اخذ ویزای شینگن فرانسه نگرانی ندارید. می‌توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر به سایت  آژانس ژیوار مراجعه کرده و یا با شماره 54795000 021 تماس بگیرید.

 

 

 

ارسال نظر: