روزنامه صهیونیستی: در حال سقوط هستیم

کدخبر: 2372963

روزنامه صهیونیستی معاریو در گزارشی با اشاره به آشفتگی اوضاع داخلی صهیونیست‌ها تاکید کرد که پیروزی امروز حماس نتیجه سیاست‌های بنیامین نتانیاهو است.

روزنامه صهیونیستی «معاریو» درباره آخرین تحولات و التهابات در قدس اشغالی و جنگ با گروه‌های فلسطینی در نوار غزه و واکنش مقامات صهیونیست در این زمینه با انتشار مقاله‌ای اعلام کرد که بنیامین نتانیاهو قبل از اینکه منصب نخست وزیری اسرائیل را به دست بگیرد قول داد که قدرت حماس را در غزه تضعیف می‌کند، اما اکنون در حالی که مدت کوتاهی تا پایان نخست‌وزیری او مانده می‌بینیم که همین حماس با شلیک موشک‌های خود به سمت قدس موجب تخلیه شدن ساختمان کنست و توقف راهپیمایی پرچم‌های اسرائیل شد.

این رسانه صهیونیستی در ادامه نوشت، تصویر پیروزی حماس نتیجه مستقیم سیاست‌های نتانیاهو است. نتانیاهو به جای اینکه به قول خودش پایبند باشد و حماس را در غزه از بین ببرد با سیاست‌های خود در واقع با یک دست از حماس دفاع کرده و با دست دیگر تشکیلات خودگردان فلسطین را تحقیر کرد و ما اکنون در حال درو کردن یک طوفان هستیم. حماس دیروز مانع تشکیل کابینه در اسرائیل شد و در حالی که این جنبش در حال جنگ با اسرائیل است فهرست مشترک احزاب عرب در کنسرت قادر به انجام هیچ گونه تحرک سیاسی نیست و نتانیاهو این را به خوبی می‌داند.

در ادامه مقاله روزنامه اسرائیلی معاریو آمده است، اگر اکنون ماموریت تشکیل دولت در دست نتانیاهو بود او برای خود دولت اضطراری تشکیل می‌داد، اما این گونه نیست و بنابراین در معرض یک خطر واقعی قرار داریم و در حال سقوط هستیم که این وضعیت تا پایان ممنوعیت «یائیر لاپید» برای تشکیل کابینه ادامه خواهد داشت.

این روزنامه صهیونیستی افزود در هفته‌های اخیر این هشدار بار‌ها شنیده شده است. دستگاه امنیتی تاکید کرده که تنش در قدس و انفجار اوضاع این شهر، غزه را نیز تهدید خواهد کرد، اما مقامات این هشدار را نادیده گرفتند و «امیر اوحانا» وزیر امنیت داخلی بعد از این که شمار کشته شدگان فاجعه «مرون» (سقوط پل) مشخص شد قول دارد که در برابر دوربین‌ها صحبت کند و این کار را هم کرد و خواستار برگزاری راهپیمایی پرچم‌ها شد. «میکی زوهر» رئیس ائتلاف در کنست هستیم نیز بار‌ها در سخنان خود تاکید کرده که برای خروج از این بحران موفق می‌شود و دیروز نیز در گفتگو با رادیو اسرائیل گفت، اسرائیل در بهترین دوره امنیتی در تاریخ اسرائیل است!

این رسانه صهیونیستی تاکید کرد، همه این‌ها در حالی است که آن‌ها فقط صحبت می‌کنند، اما واقعیت آن است که دروازه‌های جهنم باز شده است. این همان چیزی است که پلیس را وادار کرد تا بیش از حد معمول تدابیر امنیتی در مسجدالاقصی اتخاذ و ایست بازرسی‌های غیرضروری را در منطقه باب‌العامود ایجاد کند. همچنین اقدامات خشونت آمیز زیادی علیه معترضان در محله شیخ جراح قدس اتفاق افتاد.

در ادامه این گزارش آمده است، همانگونه که در سال ۲۰۱۴ نیز این اتفاق افتاد ارتش اسرائیل در تشخیص انگیزه حماس برای شعله ور کردن اوضاع کمی تاخیر داشت. اکنون تنها چیزی که برای اسرائیل باقی مانده تلاش برای بازگرداندن بازدارندگی از دست رفته است بدون اینکه اوضاع را به جنگ بکشاند. در اینجا برخی به دنبال جنگ هستند و برخی آن را نمی‌خواهند.

این رسانه صهیونیستی در پایان تاکید کرد که بنی گانتس علاقه‌مند به آرام کردن اوضاع است تا سرانجام بتواند جانشین نتانیاهو شود، اما نمی‌دانیم که در سر نتانیاهو چه می‌گذرد. در هر صورت این روز‌ها اصلا عادی نیست و روز‌های وحشتناکی را می‌گذرانیم که نتانیاهو حاضر است هر کاری برای نجات خود انجام دهد؛ حتی اگر به خون و آتش متوسل شود.

 

منبع: خبرگزاری دانشجو
ارسال نظر: