آیا می‌دانید عمل پلک تا چه اندازه برای افراد رضایت بخش است؟

کدخبر: 2374844

متا دیسکریپشن: با عمل پلک، می‌توانید از شر چربی‌های اطراف چشم رها شوید و زیبایی را به چشم‌های خود بازگردانید؛ اما می‌دانید بلفاروپلاستی تا چه حد باعث رضایت بیماران می‌شود؟ برچسب: افتادگی پلک - عمل پلک - بلفاروپلاستی

حالت چشم‌ها در زیبایی چهره اهمیت زیادی دارد و چین چروک زیاد در اطراف چشم می‌تواند از زیبایی آن کم کند. از طرفی امروزه با پیشرفت علم پزشکی می‌توان حالت چشم را به‌گونه موردنظر تغییر دارد. ازاین‌رو افرادی که به‌دلیل پیری زودرس یا تصادف و سانحه‌های دیگر شادابی موردنظر را از دست می‌دهند می‌توانند با عمل پلک، چشم‌هایی با فرم‌هایی زیبا و جوان را به دست آوردند.

هدف از عمل پلک چیست؟

امروزه بلفاروپلاستی یا جراحی پلاک یکی از عمل‌های بسیار محبوب در بین خانم‌هاست، به‌گونه‌ای‌که بعد از عمل بینی طرف‌داران زیادی را به سمت خود جذب کرده است. هدف از انجام این عمل برداشتن چربی اضافی در اطراف چشم یا همان پلک‌های افتاده است که این کار باعث جوان‌سازی چشم می‌شود.

افرادی که عمل پلک انجام می‌دهند به‌مراتب بسیار جوان‌تر از قبل می‌شوند زیرا چشم‌ها کشیدگی طبیعی را پیدا می‌کند و از افتادگی پلک و چربی اضافی خبری نخواهد بود.

طبق نظر متخصصان:

"با افزایش سن، زیبایی چشمان شما به‌دلیل افتادگی پلک‌ها، کم‌رنگ‌تر می‌شود؛ اما نگران نباشید، بلفاروپلاستی، راه‌حلی مناسب برای سلامت و زیبایی مجدد چشمان شما است. مدت زمان عمل پلک، حداکثر 2 ساعت و با بی‌حسی موضعی صورت می‌گیرد و تنها زمان لازم برای بهبود کامل، 8 الی 15 است."

تأثیرات عمل پلک بر چهره

هر عمل جراحی با هدفی که مورد انجام قرار می‌گیرد بی‌شک تأثیراتی را هم دارد. عمل بلفاروپلاستی نسبت به جراحی‌های دیگر به‌وضوح تأثیرات بیشتری دارد و به‌همین‌دلیل بسیار موردتوجه خانم‌ها قرار می‌گیرد. تأثیرات جراحی پلک جوان‌سازی پوست اطراف چشم، کشیدگی در حد نرمال و طبیعی، جوان‌تر شدن چهره و فرم‌دهی به چشم است.

ناگفته نماند که در صورتی این تأثیرات نمایان می‌شود که پزشک جراح، کار خود را به‌درستی انجام دهد. به همین خاطر به انتخاب جراح باتجربه و ماهر همچون دکتر مریم روشنی تاکید زیادی می‌شود. اگر پزشک معالج همچون دکتر مریم روشنی از سوابق بالا و پذیرفته‌ای برخوردار باشد احتمال ایجاد نتایج بی‌نظیر ممکن خواهد بود.

بلفاروپلاستی چگونه چهره شما را جوان و زیبا می‌کند؟

بسته به آنکه جراحی بر روی پلک پایین یا بالا انجام شود تأثیر و نتیجه متفاوت خواهد بود. جوان‌سازی از طریق جراحی بلفاروپلاستی به این صورت انجام می‌شود که با برداشتن چربی دور چشم، خطوط و لایه‌های اضافی برداشته می‌شود. زمانی که پوست دور چشم کشیده و بدون خطوط اضافی باشد قطعاً چهره شاداب‌تر و جوان‌تر به نظر می‌رسد.

ازآنجایی‌که چشم از اجزای مهم در چهره محسوب می‌شود شادابی و سلامت آن می‌تواند کمک به سزایی به زیبایی کند. به‌خصوص افرادی که دارای چروک زیاد هستند با انجام این عمل می‌توانند شادابی را به چهره خود هدیه دهند.

تگ alt: آیا می‌دانید عمل پلک چگونه باعث زیبایی چهره می‌شود؟!

عمل پلک برای بازگشت زیبایی و شادابی چهره

اگر مقاله‌ها و تحقیقات مختلف را بررسی کنید متوجه خواهید شد که عمل بلفاروپلاستی پرچم دارد بازگشت زیبایی و جوانی محسوب می‌شود. چرا که چشم‌ها همیشه در معرض دید هستند و از طرفی رکن اصلی در ایجاد ارتباط به‌حساب می‌آیند. حال زمانی که چشم‌ها افتادگی پلک داشته باشند و دارای پوست و چربی اضافه باشند بی‌شک انرژی شادابی را به‌طرف مقابل منتقل نمی‌کند. اما زمانی که از طراوت و خرمی برخوردار باشند حس خوبی را به شخص مقابل منتقل خواهند کرد. ازاین‌رو گفته می‌شود که عمل پلک برای بازگشت زیبایی و شادابی چهره بسیار کاربردی و مؤثر است.

آیا بلفاروپلاستی یک جراحی دائمی است؟

عمل بلفاروپلاستی به‌صورت سرپایی و در مدت‌زمان 3-1 ساعت انجام می‌شود. بسته به آنکه کدام پلک مورد جراحی قرار می‌گیرد و شدت چین‌وچروک چه مقدار است مدت‌زمان عمل متفاوت است. جراحی پلک یک عمل دائمی است و هرچند سال یک‌بار نیاز به تمدید ندارد اما مراقبت‌های بعد از عمل از اهمیت بالایی برخوردار است. چرا که مراقبت‌ها سبب می‌شوند بازگشت افتادگی پلک نداشته باشید. از طرفی برای نتیجه دائمی و عالی لازم است که جراحی توسط پزشکی باتجربه و متخصص انجام شود تا نتیجه در درازمدت افت نداشته باشد.

عوارض عمل پلک بر چهره

هر عمل جراحی دارای عوارض و آسیب‌های احتمالی است که بهتر است قبل از انجام عمل نسبت به آنها آگاهی داشت. داشتن آگاهی کمک می‌کند که در صورت بروز عوارض نحوه برخورد با آنها را دانست و احساس خطر نکرد. بعد از جراحی بلفاروپلاستی امکان بروز عوارضی از جمله عفونت، کاهش دید، دوبینی، درد، بی‌حسی، خون‌مردگی موقتی سطحی و کبودی، بازشدن محل زخم و ناهنجاری‌های اسکار وجود دارد. تنها در صورت بروز در مقدار و شدت بالا می‌بایست فوراً به پزشک معالج مراجعه کرد اما در میزان معمول و نرمال هیچ‌گونه خطر و مشکلی شما را تهدید نخواهد کرد.

رد بخیه پس از جراحی پلک

بسیاری از افراد نگران رد بخیه بعد از جراحی پلک هستند و این مورد برایشان باعث نگرانی شده است. اگر شما هم جزء این دسته از افراد هستید باید به شما بگوییم که به‌هیچ‌عنوان نگران رد بخیه حاصل از جراحی نباشید. چرا که جراح به‌گونه‌ای بخیه‌های اطراف چشم را می‌زند که بعد از مدتی هیچ‌گونه آثاری از آن به جا نماند. البته تخصص و تبحر پزشک در این مرحله دارای اهمیت است.

تگ alt: آیا بعد از عمل پلک، رد بخیه می‌ماند؟!

نتیجه عمل پلک

جراحی پلک ابتدای ابداع تا به امروز جز جراحی‌های محبوب و پرطرف‌دار بوده است و بسیاری از افراد به نتیجه دلخواه خود دست‌یافته‌اند. اما در این میان نمی‌توان از افرادی که به نتیجه مطلوب نرسیده‌اند چشم‌پوشی کرد. این دسته از افراد تنها اشتباه خود را در انتخاب پزشک غیرمتخصص می‌دانند که دقیقاً به همین‌گونه است.

به‌طورکلی جراحی پلک در ایران و حتی در کشورهای دیگر از آمار موفقیت‌آمیز بالایی برخوردار است و هزاران نفر با انجام این جراحی شادابی و طراوت چشم‌های خود را به دست آورده‌اند؛ بنابراین تنها توصیه ما به شما عزیزان بعد از بررسی‌های انجام شده تنها انتخاب پزشک مناسب است.

سخن پایانی

از جمله تکنیک‌های رایجی که به‌منظور زیبایی چشم‌ها انجام می‌شود عمل بلفاروپلاستی نام دارد. در واقع این نوع جراحی علاوه بر اینکه جنبه زیبایی دارد شامل جنبه‌های درمانی نیز می‌شود. نگرانی که از سمت مخاطبان عمل پلک وجود دارد آن است که رد بخیه‌ها بعد از عمل به جا خواهد ماند. درصورتی‌که اگر جراحی توسط پزشکی مجرب همچون خانم دکتر مریم روشنی (https://dr-roshani.com/) انجام شود هیچ‌گونه ردی از بخیه به جا نخواهد ماند و در نهایت زیبایی و جوانی به چشم‌ها داده می‌شود. فراموش نکنید که مراقبت‌های بعد از جراحی را جدی بگیرید تا به نتیجه مطلوب دست یابید و در درازمدت شادابی و جوانی در چهره نگه داشته شود.

 

ارسال نظر: